Rzymskokatolicka Parafia
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Partyzantów 3
29-100 Włoszczowa
Diecezja kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia XVI N. zw.
2023-07-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23. VII. 2023 – XVI Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj do 30 lipca rozpoczynamy Tydzień Św. Krzysztofa, czas modlitwy za kierowców, podróżujących, oraz Misjonarzy. Dzisiaj po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów. W Kościele odmówimy modlitwę poświecenia i po Mszy Św., księża wyjdą na parkingi poświęcić samochody Wodą Święconą. Jeden ksiądz poświęci na parkingach za Kościołem, drugi przy plebanii, przed Bankiem, koło Gminy, na ul. Mickiewicza i przy Netto. Kwesta będzie przy Kościele, a nie przy samochodach, wszyscy korzystamy z pojazdów, jeśli nie jako kierowcy, to pasażerowie. Złożone ofiary będą przekazane na zakup pojazdów  dla misjonarzy.

2. W poniedziałek św. Kingi, dz.

3. We wtorek Św. Jakuba Ap.

4. W środę św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Odpust w Kurzelowie.

5. W sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.

6. W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego) przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Mnichów, Dzierzgów, Lelów na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych, księży i siostry zakonne. Wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą. Dla zainteresowanych więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: www.pielgrzymkarowerowa.pl

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

8.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Kardynałowie z inspiracji Ducha; Krwawe perły.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Co się stało z Apostołami; Współczesność w Biblii; Sanktuarium MB w Solinie.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Poznaj swojego sąsiada uchodźcę. W 80 r. rozstrzelania 16 mieszkańców Klonowa.

Ogłoszenia XV N. zw. w c. r.
2023-07-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16. VII. 2023 – XV Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj odpust w Olesznie

2. Dzisiaj na Mszy Wieczornej modlitwy Rycerzy Niepokalanej.

3. W sobotę św. Marii Magdaleny.

4. W przyszłą niedzielę z racji Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów. W Kościele odmówimy modlitwę poświecenia i po Mszy Św. księża wyjdą na parkingi poświęcić samochody Wodą Święconą. Jeden ksiądz poświęci na parkingu za Kościołem, drugi przy plebanii, przed Bankiem, koło Gminy, na ul. Mickiewicza i przy Netto. Kwesta będzie przy Kościele, a nie przy samochodach, wszyscy korzystamy z pojazdów, jeśli nie jako kierowcy, to pasażerowie. Złożone ofiary będą przekazane na zakup pojazdów  dla misjonarzy.

5. W niedziele lipca i sierpnia Mszy Św. o godz. 1500 nie będzie.

6. Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 24 czerwca do             4 sierpnia i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin                                i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

7. W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego) przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Mnichów, Dzierzgów, Lelów na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych, księży i siostry zakonne. Wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą. Dla zainteresowanych więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: www.pielgrzymkarowerowa.pl

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

9.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety;    Integracja mogła się udać- o ocaleniu Francji;  Nie możemy przyzwyczaić się do wojny na Ukrainie.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Na szlaku sanktuariów;   Wiele narodów jeden kraj – Polsce; Dziedzictwo pierwszego grzechu.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Spotkali się u bł. Wincentego Kadłubka; Sto lat Gimnazjum św. St. Kostki.

Ogłoszenia XIV N. zw. w c. r.
2023-07-09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9. VII. 2023 – XIV Niedziela zw. w c. r.

1. We wtorek Św. Benedykta Opata, Patrona Europy.

2. We środę Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m.

3. We czwartek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

4. We czwartek Dzień Fatimski zapraszamy na godz. 20 na Mszę Św. i modlitwy wynagradzające i o pokój na Świecie.

5. W sobotę św. Bonawentury bpa i dra Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę odpust w Olesznie

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Wieczornej modlitwy Rycerzy Niepokalanej.

8. W niedziele lipca i sierpnia Mszy Św. o godz. 1500 nie będzie.

9. Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 24 czerwca do 4 sierpnia i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin                                i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

10. Przypominamy, że nawet jeżeli jest bardzo gorąco, to do kościoła ubieramy się skromnie, ale nie skąpo. Zachowajmy szacunek do tego miejsca.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

12.                             Komunikat.     Drodzy Diecezjanie!

Przed wiekami, na drodze od Bazyliki Katedralnej w Kielcach do wzgórza dawnego klasztoru Ojców Bernardynów na Karczówce, wzniesione zostały stacje Drogi Krzyżowej. Do dnia dzisiejszego wiele osób w tym miejscu rozważa mękę Chrystusa. Dla kielczan jest to szczególne miejsce kultu i historii.

            Niestety, 3 lipca br., nieznani sprawcy dokonali zniszczenia jednej z kamiennych stacji Drogi Krzyżowej, umiejscowionej w centrum Kielc. Na stacji Drogi Krzyżowej umieszczone zostały satanistyczne symbole, a sama figura Chrystusa pomalowana została czerwoną farbą.

            Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu, który dokonał się w ostatnich dniach. Jako ludzie wierzący doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Niemniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcom tego czynu.

            Zwracam się do wszystkich Diecezjan o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji. Niech Matka Boża Łaskawa Kielecka ma nas wszystkich w Swojej opiece.

            Proszę, by w niedzielę 9 lipca br. we wszystkich parafiach po każdej Mszy św. odczytać niniejszy komunikat oraz przed Najświętszym Sakramentem odśpiewać suplikacje.

            Niech Męka Jezusa Chrystusa i dar Jego Miłosierdzia, wysłużony na krzyżu stanie się udziałem wszystkich mieszkańców naszej diecezji.

            Z darem pasterskiego Błogosławieństwa.  Wasz Biskup      † Jan Piotrowski

13.                 KOMUNIKAT                  Drodzy Diecezjanie!

8 września 1253 roku w Asyżu miały miejsce uroczystości kanonizacyjne św. Stanisława biskupa i m.

W 770 rocznicę tego wydarzenia, wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem
i delegacjami pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, będziemy uczestniczyć w dziękczynieniu i wspólnej modlitwie na Placu św. Piotra w Rzymie i Asyżu.

Zapraszam duszpasterzy i wiernych naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania do Włoch.

Więcej informacji na temat diecezjalnej pielgrzymki można uzyskać w Kurii Diecezjalnej lub u własnych duszpasterzy, lub pod numerem telefonu 502 429 800.

Niech św. Stanisław biskup i męczennik, patron diecezji kieleckiej, wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski u Boga. Na czas pielgrzymowania z serca błogosławięWasz Biskup   † Jan Piotrowski

14.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Krwawiąca rana – Wołyń; Memento ks. Jerzego.

W najn.  Niedzieli m.in.: Wołyń skrwawiony – potrzebujemy przebaczenia i pojednania; Apostazja – co dalej

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: To nasz dom – dla niepełnosprawnych w Piekoszowie;   Z Wiślicy do Lizbony.

Ogłoszenia XIII N. zw. w c. r.
2023-07-02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2. VII. 2023 – XIII Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj odpust w Koniecznie.

2. APDC zapraszamy w poniedziałek na Mszę popołudniową i modlitewne spotkanie.

3. We wtorek Św. Tomasza Apostoła.

4. We czwartek Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

5. W sobotę św. Jana z Dukli

6. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca. Godzina Św. przed Mszą św. wieczorną, a po Mszy spotkanie Róż Różańcowych.

7. W piątek - pierwszy miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800 i o 18,00

Po tej Mszy Św. Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 2000.

Spowiedź pierwszo-piątkowa codziennie przed nabożeństwami, oraz w piątek od 1730.

8. W niedziele lipca i sierpnia Mszy Św. o godz. 1500 nie będzie.

9. Miesiąc lipiec poświęcony jest czci Krwi Przenajświętszej Jezusa, dlatego w niedziele o 1740 zamiast Nieszporów będzie Nabożeństwo do Przenajświętszej Krwi P. Jezusa.

10. Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 24 czerwca do 4 sirpnia i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin                                i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

11. Przypominamy, że nawet jeżeli jest bardzo gorąco, to do kościoła ubieramy się skromnie, ale nie skąpo. Zachowajmy szacunek do tego miejsca.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

13. Siostra Bogna, Która pracuje na Ukrainie zwraca się z prośbą do rodziców po Rocznicy                       I Komunii Św. o przekazanie strojów komunijnych dla dzieci z Ukrainy. Stroje te można przynosić do zakrystii.

14. W dniu 9 lipca (niedziela) jest 32 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, zapisy w zakrystii do 4 lipca – zapraszamy, przejazd bezpłatny.

15.                        KOMUNIKAT      -       Drodzy Diecezjanie!

8 września 1253 roku w Asyżu miały miejsce uroczystości kanonizacyjne św. Stanisława biskupa i męczennika.   W 770 rocznicę tego wydarzenia, wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem
i delegacjami pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, będziemy uczestniczyć w dziękczynieniu i wspólnej modlitwie na Placu św. Piotra w Rzymie i Asyżu.

Zapraszam duszpasterzy i wiernych naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania do Włoch.

Więcej informacji na temat diecezjalnej pielgrzymki można uzyskać w Kurii Diecezjalnej lub u własnych duszpasterzy.  Niech św. Stanisław biskup i męczennik, patron diecezji kieleckiej, wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski u Boga.

Na czas pielgrzymowania z serca błogosławię

          Wasz Biskup      † Jan Piotrowski

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Siostra Łucja – bliżej ołtarzy; Historia wciąż żywa – o rzezi Wołyńskiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Ostatni wynalazek człowieka – o trendach cywilizacyjnych; Czy wierzący może wziąć odwet.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Wzywam Imię Twe – o uwielbieniu;  Dlaczego Rok Biskupa Kaczmarka.

XII N. zw. w c. r.
2023-06-25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25. VI. 2023 – XII Niedziela zw. w c. r.

1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek po Mszy wieczornej.

2. We środę św. Ireneusza, bpa, m. i dra Kościoła.

3. We czwartek Uroczystość Św. Ap. Piotra – pierwszego zastępcy Chrystusa na ziemi i Pawła – wielkiego misjonarza, zwłaszcza narodów pogańskich. Msze Św. o godz. 630, 900, 1200 i o 1800Ofiary z tego dnia są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

4. We czwartek Imieniny Ks. Pawła. Zapraszamy do modlitwy w Jego intencji na Mszy Św.        o godz. 1800.

5. W sobotę – Pierwszą Miesiąca na godz. 1800 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą Opiekunkę Rodzin by pomagała rodzinom rozwiązywać różne problemy                            i trudności zgodnie z Bożym Planem

6. W niedziele lipca i sierpnia Mszy Św. o godz. 1500 nie będzie.

7. Ministrantów zapraszamy we wtorek na Msze wieczorną i spotkanie.

8. Przypominamy, że nawet jeżeli jest bardzo gorąco, to do kościoła ubieramy się skromnie, ale nie skąpo. Zachowajmy szacunek do tego miejsca.

9. Towarzystwo im. św. Brata Alberta składa podziękowanie wszystkim parafianom za łożone ofiary do puszek na Stołówkę Św. Brata Alberta blisko              2 800zł.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

11. Planowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej po raz drugi jako uzupełnienie pierwszego programu w dniach 10 do 17 lutego 2024r.  Więcej informacji w zakrystii. Prosimy o zgłoszenia.

12.  Siostra Bogna, Która pracuje na Ukrainie zwraca się z prośbą do rodziców po Rocznicy I Komunii Św. o przekazanie strojów komunijnych dla dzieci z Ukrainy. Stroje te można przynosić do zakrystii.

13. W dniu 9 lipca (niedziela) jest 32 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, zapisy w zakrystii do 4 lipca – zapraszamy, przejazd bezpłatny.

14. WSD Kielce  zaprasza młodzież męską 16+ na wakacyjne Rekolekcje powołaniowe  w dniach 2 – 5 lipca na „Wyspie” w Budzyniu k. Buska Zdroju.

15. We wtorek o godz. 1700 w2 Domu Kultury będzie zebranie informacyjne na temat pozyskania różnych dotacji. Więcej informacji na plakacie.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Kościół ma jeden program; tylko Bogu chwała.

Aborcja to nie lekarstwo, Puste miejsca niepokoją, Medialna burza kobietom nie pomaga.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Kocham cię bo.. etyka narzeczeńska, Co znaczy naśladować Jezusa dziś.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Uczmy się od Papieża,  Kapłaństwo Boży dar Kościoła.

XI N. zw. w c.r.
2023-06-18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18. VI. 2023 – XI Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj odpust w sąsiedniej parafii Bł. Ks. J. Pawłowskiego.

2. Dzisiaj przy kościele będzie kwesta na działalność Stołówki Św. Brata Alberta.

3. We środę św. Alojzego Gonzagi.

4. Zachęcamy do spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego codziennie przed Mszą Wieczorną.

5. W piątek o godz. 800 będzie Msza Św. na zakończenie Roku Szkolnego.

6. W sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

8. Ministrantów zapraszamy we wtorek na Msze wieczorną i spotkanie.

9. Bóg zapłać za przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało i Oktawę. Bóg Zapłać Policji za bezpieczne przeprowadzenie procesji Bożego Ciała.

10. Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w procesji, a szczególnie tym, którzy aktywnie włączyli się w jej organizacje.

11. Ks. Proboszcz składa podziękowania wszystkim za przygotowanie Jubileuszu 50 – lecia Kapłaństwa, modlitwy i różne formy darów. Bóg Zapłać.

Dzisiaj na Mszy o 730 poświęcimy jeden z darów – ornat, który pozostanie w naszym Kościele.

12. Planowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej po raz drugi jako uzupełnienie pierwszego programu w dniach 10 do 17 lutego 2024r.  Więcej informacji w zakrystii. Prosimy o zgłoszenia.

13.  Siostra Bogna, Która pracuje na Ukrainie zwraca się z prośbą do rodziców po Rocznicy                       I Komunii Św. o przekazanie strojów komunijnych dla dzieci z Ukrainy. Stroje te można przynosić do zakrystii.

14. W sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy na Wieczór z Emanuelem.

15. WSD Kielce  zaprasza młodzież męską 16+ na wakacyjne Rekolekcje powołaniowe  w dniach 2 – 5 lipca na „Wyspie” w Budzyniu k. Buska Zdroju.

16. Z okazji Jubileuszu 800-lecia śmierci Bł. Mistrza Wincentego, w imieniu Biskupa Kieleckiego oraz Duszpasterza Rolników naszej diecezji, zapraszamy sołtysów, reprezentantów polskiej wsi, z terenu województwa świętokrzyskiego, oraz całej diecezji kieleckiej, a także liderki społeczności wiejskich, jakimi są Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z naszego terenu, w dniu 24 czerwca 2023 r. (sobota) od godz. 10.00 na V Zjazd Sołtysów i II Zjazd Liderek do klasztoru Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: W głębi Serca;  To jest ważne kto będzie rządził.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Uwikłani w kłamstwo;  Tylko papierek, czy coś więcej – o ślubie:

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Eucharystia sercem Kościoła; Odkrywają Hannę Chrzanowską.

X N. zw. w c. r.
2023-06-11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11. VI. 2023 – X Niedziela zw. w c. r.

1. We wtorek Św. Antoniego z Padwy, prezb. i dra Kościoła.

2. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 2000

3. We środę bł. Michała Kozala, bpa i m.

4. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Msza Św. o 1800, Nabożeństwo do N. Serca P. J. z procesja wokół kościoła  z Najświętszym Sakramentem. Dzisiaj Procesja po Sumie, która jest o godz. 1200. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

5. We czwartek w Oktawę Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Kościele.

Są odpowiednie dekoracyjne – banery do wykorzystania, które trzeba umocować, ustawić i udekorować. Co roku inna część parafii przygotuje te ołtarze. W tym roku prosimy Parafian;

Ołtarz I. ul. Polna,   II. ul. Spokojna,   III. ul. Strażacka.   IV. ul. Biernackiego.

Po Procesji będzie poświęcenie wianków.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Nabożeństwie do NSPJ będzie procesja wokół Kościoła. Z racji uroczystości post nie obowiązuje.

7. Rycerzy Niepokalanej zapraszamy w piątek na Mszę wieczorną i modlitewne spotkanie.

8. W sobotę Niepokalanego Serca NMP.

9. W sobotę Św. Brata Alberta, Patronalne Święto Towarzystwa im. Św. Brata Alberta. Koło Włoszczowa zaprasza na Mszę Św. o godz. 1800 w intencji podopiecznych, darczyńców, członków

 i pracowników Towarzystwa Św. Brata Alberta. Z tej racji;

w przyszłą niedzielę przy kościele będzie kwesta na Stołówkę Św. Brata Alberta.

10. W przyszłą niedzielę odpust w sąsiedniej parafii Bł. Ks. J. Pawłowskiego.

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

12. Ks. Paweł Staroszczyk z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich ofiarował do parafii piękny kielich mszalny, który dzisiaj używamy do Mszy Św.

13. Bierzmowanej młodzieży składamy serdeczne Bóg Zapłać za sprzątanie przy Kościele i piękne lichtarze na ołtarz Adoracji P. J.

14. Ministrantów zapraszamy we wtorek na Msze wieczorną i spotkanie.

15. Spotkanie klas VII do przyszłorocznego bierzmowania będzie we wtorek po Mszy wieczornej

16. Planowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej po raz drugi jako uzupełnienie pierwszego programu w dniach 10 do 17 lutego 2024r.  Więcej informacji w zakrystii. Prosimy o zgłoszenia.

17.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Czy naprawdę agonia Świata Chrześcijańskiego;

O co się modlimy słowami „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”; Miejsce przy stole – o Eucharystii.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Kiedy traci wiarę ktoś bliski; Dwa serca, jedna miłość.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Podróż do czasów Jezusa; Duma, prestiż, zobowiązanie – Kapituła w Skalbmierzu.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
2023-06-04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4. VI. 2023 – Uroczystość trójcy Przenajświętszej.

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – na Sumie Jubileusz 50 lecia Kapłaństwa

    Ks. Proboszcza.

2. Dzisiaj przy kościele będzie zbiórka na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany, na wsparcie     

    budujących się kościołów.

3. Dzisiaj Ks. Bp. Jan Piotrowski zaprasza do Katedry o godz. 1600 na Mszę św. i Marsz dla Życia

     i Rodziny pod Hasłem „Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki”

4. W poniedziałek po  Uroczystości Trójcy Przenajświętszej Święto na pamiątkę objawień, u nas Odpust Włoszczowski. Msze Św. o 630, 900, 1200, dzieci zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1500                                     z indywidualnym Błogosławieństwem Biskupa Andrzeja Kalety, a o godz. 1700 Bierzmowanie.

5. Przez cały miesiąc czerwiec Nabożeństwa do NSPJ w dni zwykłe po Mszy o 1800 w niedzielę o 1730

6. We czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Msze Św. o godz. 730, 900, po procesji - ok.1100 i o 1800.  W procesji przejdziemy ulicami; Plac Wolności, ul. Kościuszki, Ogrodowa do Krzyża, 1 Maja, Partyzantów, do Kościoła, gdzie nastąpi zak. procesji.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy.

       1. Plac Wolności  nr 35 (Cukiernia Migoń).   

       2. Krzyż na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Koniecpolskiej.

       3. ul. 1 Maja przy Krzyżu (na skrzyżowaniu z ul. Wiśniową).

       4. ul. Partyzantów przy Krzyżu (przed Szkołą Podstawową nr 1).

7. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Msza Św. o 1800, Nabożeństwo do N. Serca P. J. z procesja wokół kościoła  z Najświętszym Sakramentem. W przyszłą niedzielę Procesja po Sumie, która jest o godz. 1200. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

8. W Oktawę Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Kościele. Są odpowiednie dekoracyjne – banery do wykorzystania, które trzeba umocować, ustawić i udekorować.

Co roku inna część parafii przygotuje te ołtarze. W tym roku prosimy Parafian;

Ołtarz I. ul. Polna,   II. ul. Spokojna,   III. ul. Strażacka.   IV. ul. Biernackiego..

9. APDC organizuje wyjazd do Częstochowy 10 czerwca o godz. 1200 z parkingu koło Plebanii. Powrót po Mszy o 24. Koszt 50 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

10. W poniedziałek 5 czerwca o 1030 na lotnisku w Masłowie będzie XVI Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego.

11. APDC zapraszamy we wtorek na Mszę Św. i modlitewne spotkanie.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

13. Ministrantów zapraszamy w środę na Msze wieczorną i spotkanie.

14.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Tłumy mężczyzn w Piekarach; Kapłan na dzisiejsze czasy.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Ciało i Krew w Eucharystii; Znaki z nieba; Co znaczy, że Jezus nas odkupił.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Bądźcie darem dla drugich – święcenia w Katedrze Kieleckiej;

Ogłoszenia, UroczystośćZesłania Ducha Św.
2023-05-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28. V. 2023 – Niedziela Zesłania Ducha Św.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. – Zielone Święta.

2. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. z racji Poświęcenia Pól Motyczno o godz. 900, Włoszczowa o 1200.

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o 630, 900, 1200, 17 00 o 1730 Nabożeństwo Majowe

   i o 1800 Msza Św.

4. We środę Nawiedzenie NMP

5. W  CZWARTEK  ŚWIĘTO  KU  CZCI  JEZUSA  CHRYSTUSA  NAJWYŻSZEGO                               

    I WIECZNEGO  KAPŁANA .    

6. W sobotę św. m. Karola Lwangi i Towarzyszy

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – na Sumie Jubileusz 50 lecia Kapłaństwa Ks. Proboszcza.

8. W pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 1730  Nabożeństwo  Czerwcowe, Godzina Św., o 1800 Msza Św. i spotkanie Różańcowych

W pierwszy piątek miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, 1700 dla dzieci, Nabożeństwo Czerwcowe  i o 1800 Msza Św., następnie Wystawienie N. Sakramentu                     i Adoracja do godz. 2000. Sp.  pierwszopiątkowa codziennie przed nabożeństwami, oraz w piątek od 1630. 

W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo do MB na każdej Mszy Św. Na godz. 1800 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą  Op. Rodzin by pomagała rodzinom rozwiązywać wszelkie problemy i trudności.

9. Od czwartku będą Nabożeństwa do NSPJ o godz. 1730.

10.Przygotowanie liturgiczne bierzmowanych będzie w sobotę po Mszy wieczornej o godz. 1900  Spowiedź bierzmowanych i dla rodziny będzie w piątek od 16 00.

11. Rodzice Dzieci I Komunijnych złożyli dar dla Kościoła, Wieczną Lampkę, która zawiśnie przy Ołtarzu z N. S. Za ten dar Bóg zapłać.

12. W Boże Ciało w procesji przejdziemy ulicami; Plac Wolności, ul. Kościuszki, Ogrodowa do Krzyża, 1 Maja, Partyzantów, do Kościoła Wniebowzięcia NMP, gdzie nastąpi zak. procesji.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy.

       1. Plac Wolności  nr 35 (Cukiernia Migoń).   

       2. Krzyż na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Koniecpolskiej.

       3. ul. 1 Maja przy Krzyżu (na skrzyżowaniu z ul. Wiśniową).

       4. ul. Partyzantów przy Krzyżu (przed Szkołą Podstawową nr 1).

13.  W Oktawę Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Kościele. Są odpowiednie dekoracyjne – banery do wykorzystania, które trzeba umocować, ustawić i udekorować.

Co roku inna część parafii przygotuje te ołtarze. W tym roku prosimy Parafian;

Ołtarz I. ul. Polna,   II. ul. Spokojna,   III. ul. Strażacka.   IV. ul. Biernackiego..

14. 2 i 3 czerwca będzie XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca  na Jasną Górę.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

16. APDC organizuje wyjazd do Częstochowy 10 czerwca o godz. 1200 z parkingu koło Plebanii. Powrót po Mszy o 24. Koszt 50 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

17. W poniedziałek 5 czerwca o 1030 na lotnisku w Masłowie będzie XVI Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego.

18. Ks. Bp. przypomina, że w przyszłą niedzielę przy kościele będzie zbiórka na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany, na wsparcie budujących się kościołów.

19. Ks. Bp. Jan Piotrowski zaprasza do Katedry 4 czerwca o godz. 1600 na Mszę św. i Marsz dla Życia i Rodziny pod Hasłem „Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki”

20.We środę zapraszamy na Mszę św. na godz. 1800 intencji Ks. M. Piotrowskiego w 15 r. święceń

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Sprawa Ducha Św.; Magnifikat i przebaczenie.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Europa ciągle bez refleksji; Bóg dał nam giganta… Św. Jana Pawła II.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Czeka na młodych – spotkanie w Wiślicy; Zróbmy Mu miejsce – o Uwielbieniu.

Ogłoszenia VII Niedz. Wilkanocy - Wniebowstąpienie P. J.
2023-05-21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21. V. 2023 – VII N. Wielkanocy - Wniebowstąpienie P.J.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa. Przed Sumą pójdziemy w procesji wokół Kościoła z Figurą Zmartwychwstałego Chrystusa.

2. Dzisiaj na Sumie Rocznica I Komunii Św.

3. Dzisiaj o godz. 1600 będzie poświęcenie pól; Danków Mały, Ewina, Kuzki, Motyczno, Włoszczowa. Motyczno Mszę św. będą mieli 28 maja o godz. 900, Włoszczowa o 1200.

3. Dzisiaj o godz. 1800w Domu Kultury odbędzie się Koncert Papieski. Więcej informacji na plakatach.

4. Spotkanie Dzieci I Komunijnych we wtorek po Mszy wieczornej.

5. Spowiedź przed I Komunią we środę od 1630.

6. I Komunia Dzieci będzie w sobotę o godz. 1100.

7. Przygotowujących do bierzmowania zapraszamy w sobotę po Mszy wieczornej

8. 2 i 3 czerwca będzie XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca  na Jasną Górę.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

10. We środę NMP Wspomożycielki Wiernych.

11. W piątek Św. Filipa Nereusza, prezb.

12. Apostolat Maryjny zapraszamy w sobotę na spotkanie po Mszy wieczornej.

13. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. – Zielone Święta.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Przyjaciele i bracia Ojca Św.; Wiara szuka obrazu; Ostatni dzwonek by wierni wzięli odpowiedzialność za wspólnotę; Sceneria Wniebowstąpienia.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Nie taka spowiedź straszna, chodzi o spowiedź przed I Komunią Św. ; Wspomożycielka na drodze do zbawienia; Bądźmy katolikami w spojrzeniu na karę śmierci; Jestem mamą, to maja kariera; Europejska choroba płci.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Czy dziś nie ma powołań – dzień otwarty w Wyższym Seminarium Duchownym;

Fenomen Małogoskiego KSM.

« 1 2 3 4
...
7 »