Rzymskokatolicka Parafia
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Partyzantów 3
29-100 Włoszczowa
Diecezja kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia XXVI N. zw.
2023-10-01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. X. 2023 – XXVI Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj z racji zbliżającego się święta Matki Bożej Różańcowej obchodzimy Odpust Parafialny. Kazania wygłosi i o godz. 1200 uroczystą Sumę wraz z procesją wokół kościoła odprawi Ks. dr Adam Wilczyński, Ojciec Duchowny kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, Koła Różańcowe, chór i wszystkich parafian. W tym dniu szczególnie modlimy się za rodziny naszej parafii i całego dekanatu.  W naszym kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; stan łaski uświęcającej, Komunia Św. i modlitwy  w int. wyznaczonej przez Ojca Św., który możemy ofiarować za siebie, lub za zmarłych.

2. Dzisiaj w naszym dekanacie jest Dzień Seminaryjny. Modlimy się za kleryków, profesorów Seminarium i o nowe powołania do kapłaństwa w naszej diecezji, szczególnie z naszej Parafii. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na nasze Diecezjalne Wyższe Sem. Duch. w Kielcach.

3. Dzisiaj rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy na różańcu. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w Nabożeństwach Różańcowych  i we Mszy Świętej. Przez cały miesiąc Różaniec o godz. 1730 i o 1800 Msza Św.

4. W poniedziałek Św. Aniołów Stróżów.                                    5. We środę Św. Franciszka z Asyżu.                                         6. We czwartek siostry Św. Faustyny Kowalskiej.                      7. W sobotę MB Różańcowej

8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy wraz z Rodzicami w sobotę  na Mszę Św.  o godz. 1700, wtedy Rodzice przekażą swoim dzieciom Różaniec.

9. Na XV Diecezjalną Pielgrzymkę Różańcową zaprasza Ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski  na spotkanie u Ojców Cystersów,  w Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie, w sobotę 7 października. Wyjazd o godz. 800 z Rynku. Koszt będzie podany w busie wg ilości uczestników. Zapisy w zakrystii do wtorku. Warto zabrać krzesełka i peleryny od deszczu.

10. We wtorek zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę „Mocni w Duchu” z Łodzi. Spotkania będą po Mszy Wieczornej.

11. We czwartek – Pierwszy Miesiąca – Godzina Święta z Nabożeństwem Różańcowym i po Mszy Św. spotkanie Różańcowych.

12. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, o 1700 dla dzieci, Różaniec i o 1800.  Po tej Mszy Św. Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 2000.

13. W sobotę- Pierwszą Miesiąca. Po rannej Mszy Św. i przy Różańcu będzie specjalne Nabożeństwo do MB. Na Mszy wieczornej modlimy się w intencji małżeństw i rodzin.

14.  Ministrantów zapraszamy we środę na Mszę Św. wieczorną i spotkanie.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

16.  Intencje Mszy Św. na I półrocze przyszłego roku będą przyjmowane od 2 października (poniedziałek) od godz. 1600 w Kancelarii Parafialnej. Przy zamawianiu większej ilości Mszy, dwie będą mogły być wpisane na niedzielę lub święto, pozostałe w dni zwykłe lub zbiorowe.

17.  Chcemy założyć dziecięcą scholę. Chętne dzieci zapraszamy dzisiaj na spotkanie po Mszy o 1030.

18. Pielgrzymi, którzy w lutym pojadą do Ziemi Świętej, proszeni są na spotkanie w przyszłą niedzielę    

     8 X po Mszy o 1500. Prosimy o wpłacenie zaliczki 1300,00zł

19. W przyszłym roku planujemy konserwację – malowanie dachu na prezbiterium i kaplicach Kościoła.    Dzięki naszym posłom dostaniemy dofinansowanie, dokumentacja i kosztorysy są w opracowaniu.

20. 24 godzinna Adoracja N. Sakramentu z rozważaniem Męki Pańskiej będzie w Sali na Starej Plebanii, w piątek od godz. 1700 Msza Św. w Kościele, przejście do sali  i Adoracja do soboty, zakończenie Mszą Św. w Kościele o godz. 1700.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Chrystus i Jego Aniołowie; Parafia ma jutro. Mobbing nie zna granic; Gdy ktoś mówi: nie chcę już żyć.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Kościół się zmienia; Aniołowie są dla nas; Miecz Archanioła.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Kim jest katechista i jaką ma misję?; O Biskupie przesłuchiwanym 233 razy.

Gość Extra za 14 zł: Cały jest poświęcony Matce Bożej.

Ogłoszenia XXV N. zw.
2023-09-24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. IX. 2023 – XXV Niedziela zw. w c. r.

1. Rodziców Dzieci I Komunijnych zapraszamy dzisiaj na Mszę o 1500 i spotkanie.

2. We wtorek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

3. We środę Św. Wincentego a Paulo.

4. We czwartek Św. Wacława, męczennika.

5. W piątek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6. W sobotę Św. Hieronima, bpa i doktora Kościoła.

7. Ministrantów zapraszamy we środę na Mszę Św. wieczorną i spotkanie.

8. We wtorek zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę „Mocni w Duchu” z Łodzi. Spotkania będą się odbywać przez 8 kolejnych wtorków po Mszy Wieczornej.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy na różańcu. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w Nabożeństwie Różańcowym i we Mszy Świętej. Przez cały miesiąc Różaniec o godz. 1730 i o 1800 Msza Św.

10. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się święta Matki Bożej Różańcowej obchodzimy Odpust Parafialny. Kazania wygłosi i o godz. 1200 uroczystą Sumę wraz z procesją wokół kościoła odprawi Ks. dr Adam Wilczyński, Ojciec Duchowny kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, Koła Różańcowe, chór i wszystkich parafian. W tym dniu szczególnie modlimy się za rodziny naszej parafii i całego dekanatu.  W naszym kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; stan łaski uświęcającej, Komunia Św. i modlitwy  w int. wyznaczonej przez Ojca Św., który możemy ofiarować za siebie, lub za zmarłych.

11. W przyszłą niedzielę w naszym dekanacie będzie Dzień Seminaryjny. Będziemy się modlić za kleryków, profesorów Seminarium i o nowe powołania do kapłaństwa w naszej diecezji, szczególnie z naszej Parafii. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na nasze Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

12. Na XV Diecezjalną Pielgrzymkę Różańcową zaprasza Ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski na spotkanie u Ojców Cystersów,  w Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie,        w sobotę 7 października. Wyjazd o godz. 800 z Rynku. Koszt będzie podany w busie wg ilości uczestników. Zapisy w zakrystii. Warto zabrać krzesełka i peleryny od deszczu.

13.  We środę po Mszy Wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

15. Starosta Włoszczowski i Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Koło we Włoszczowie          i Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszczowa zapraszają na Uroczystości Patriotyczne na Pękowcu w sobotę 30 września, które rozpoczną się Mszą Św. o godz. 1100.

16. Intencje Mszy Św. na I półrocze przyszłego roku będą przyjmowane od 2 października (poniedziałek) od godz. 1600 w Kancelarii Parafialnej. Przy zamawianiu większej ilości Mszy, dwie będą mogły być wpisane na niedzielę lub święto, pozostałe w dni zwykłe lub zbiorowe.

17. Zapraszamy we wtorek na Mszę Św. o godz. 1800  w intencji Ks. Damiana w Dniu Jego Imienin.

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Czy przy ołtarzu zrobi się pusto; Biskup w czyśćcu na ziemi -  wspomnienia o Biskupie Czesławie Kaczmarku

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Święci nie umierają – misja specjalna Ojca Pio; Czas dojrzewania Prymasa.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Solenne uczczenie Mistrza Wincentego w Jędrzejowie.

CENY GAZET;  NIEDZIELA  - 10 zł.  GOŚĆ NIEDZIELNY – 10 zł.  MAGAZYN – 15 zł.

Mały Gość Niedzielny – 7 zł.    Promyczek Dobra – 6 zł.     Mały Promyczek – 6 zł.

Ogłoszenia XXIV N. zw.
2023-09-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17. IX. 2023 – XXIV Niedziela zw. w c. r.

1. W poniedziałek Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci młodzieży. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Św. o 1800.

2. We środę Św. męczenników Koreańskich; Andrzeja, prezbitera, Pawła i Towarzyszy.

3. We czwartek Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

4. W sobotę Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

5. Ministrantów zapraszamy we środę na Mszę Św. wieczorną i spotkanie.

6. Rodziców Dzieci I Komunijnych zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę o 1500 i spotkanie.

7. 19 września rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę „Mocni w Duchu” z Łodzi. Spotkania będą się odbywać przez 8 kolejnych wtorków po Mszy Wieczornej.

8. Pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę „ Mężczyźni u Maryi” odbędzie się 23 września.

9. Konferencja wstępna, zapraszająca na formację kobiet odbędzie się 23 września o godz. 1900. Więcej informacji na plakacie i Stronie Internetowej Wspólnoty Miriam. Przy gazetach są ulotki informacyjne.

10. Rajd Świętokrzyski, trasa z Bielin na Św. Krzyż -9 km  będzie 23 września. Zapisy w zakrystii do wtorku. Koszt 60zł.

11. W ubiegłym roku złożyliśmy Wniosek do Ministerstwa o dofinansowanie prac przy Kościele – izolacja i naprawa tynków cokołu Kościoła. W pierwszym rozdaniu nie otrzymaliśmy nic, dopiero  po interwencji Posłów Dorywalskiego i Lipca zadeklarowano wsparcie 70 tyś. zł., dlatego zrobiliśmy naprawę tynków cokołu Kościoła. Koszt inwestycji to 181 tyś zł. Dofinansowanie Ministerstwa 70 tyś. zł. Pozostałość wkład własny. Remont muru wokół Kościoła robimy z własnych środków. Budowa muru przy cmentarzu, z własnych środków.

Dzięki Staroście i Posłom otrzymaliśmy Promesę na remont posadzki w kruchcie Kościoła. Obecnie są przygotowywane potrzebne dokumenty, prace będą w przyszłym roku.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Gdy emocje zastępują rozum, Zaklaszczemy dla Ulmów.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Kto kradnie nam dzieci, Wierni do końca, Miłość w Biblii.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Tajemnice Domu Długosza, Tęsknią za innym światem – w Lizbonie.

Ogłoszenia XXIII N. zw.
2023-09-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10. IX. 2023 – XXIII Niedziela zw. w c. r.

1. Dziś Beatyfikacja Rodziny Ulmów.

2. Dzisiaj rozpoczynamy XIII Tydzień Modlitw o Chrześcijańskie Wychowanie.

3. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się dzisiaj na Mszy o 1030

4. We środę Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła.

5. We środę Dzień Fatimski, zapraszamy na Mszę Św., Różaniec Fatimski i Procesję wynagradzające za grzechy Świata. O godz. 2000.

6. We czwartek w Święto Podwyższenia Krzyża Św. po Mszy wieczornej pójdziemy w procesji do Krzyża na ul. Sienkiewicza – koło dawnego Dworca PKS. w 125 rocznicę jego budowy Zapraszamy. Odpust w Januszewicach.

7. W piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

8. W sobotę świętych męczenników; Korneliusza papieża i Cypriana Biskupa.

9. Rycerzy Niepokalanej zapraszamy w sobotę na Mszę Wieczorną i modlitewne spotkanie.

10. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w piątek po Mszy wieczornej.

11. Ministrantów zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

13. W sobotę i niedzielę gazety będą do nabycia na półkach w kościele, a od poniedziałku do środy będą do nabycia w zakrystii.

14. 19 września rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę „Mocni w Duchu” z Łodzi. Spotkania będą się odbywać przez 8 kolejnych wtorków po Mszy Wieczornej.

15. Pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę „ Mężczyźni u Maryi” odbędzie się 23 września.

16. Konferencja wstępna, zapraszająca na formację kobiet odbędzie się 23 września o godz. 1900. Więcej informacji na plakacie i Stronie Internetowej Wspólnoty Miriam.

17. Rajd Świętokrzyski, trasa z Bielin na Św. Krzyż -9 km  będzie 23 września. Zapisy w zakrystii. Koszt 60zł.

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Gość Niedzielny jest wciąż najchętniej czytanym tygodnikiem w Polsce, to rodzi się pytanie ; kto idzie właściwą drogą. Reportaże z dreszczykiem.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Czy religia jest sprawą prywatną, Pochodzenie Izraela.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: 700 kilometrów pamięci, Ruch czystych serc w diecezji kieleckiej.

Ogłoszenia XXII N. zw. w c. r.
2023-09-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3. IX. 2023 – XXII Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj na Jasnej Górze Uroczystości Dożynkowe.

2. Od dzisiaj w niedzielę  i święta wracamy do Mszy      o godz. 1500.

3. Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego odbędzie się jutro we Włoszczowie na Mszy Św.    o godz. 1000 w naszym Kościele, Którą odprawi Ks. Bp. Marian Florczyk i przybędą władze Wojewódzkie, Powiatowe i Gminne. Zapraszamy nauczycieli, dzieci, młodzież i rodziców.

Po Mszy Św. nastąpi przemarsz do Szkoły im. Stefana Czarnieckiego.

4. W piątek – Narodzenie NMP. Msze Św. o 630, 900 i 1800.

5. Kandydaci do Bierzmowania! Kto jeszcze nie złożył swojej deklaracji niech to zrobi dzisiaj.

6. Zachęcamy jeszcze do Spowiedzi na rozpoczęcie Roku Szkolnego codziennie od 1730

7. Dzieci które w tym roku były u I komunii Św. zachęcamy do odprawiania I Piątków Miesiąca. Legitymacje dla nich są przygotowane w zakrystii i można je odebrać dzisiaj, lub kolejne dni.

8. Ministrantów zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

9. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca. O godz. 1800 Nabożeństwo Godziny Św., Msza Św.                            i spotkanie Różańcowych.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

11. W sobotę i niedzielę gazety będą do nabycia na półkach w kościele, a od poniedziałku do środy będą do nabycia w zakrystii.

12. 9 września rozpoczyna się w Kielcach Kurs Katechistów. Więcej informacji na Stronie Diecezjalnej, lub u księży.

13. W piątek odpust w Bebelnie.

14. We czwartek 7 września o godz. 1800 w Domu Kultury będzie spotkanie informacyjne na temat dofinansowań termomodernizacji. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

15. Apostolat Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zapraszamy w poniedziałek na Mszę o 1800 i modlitewne spotkanie.

16. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – na każdej Mszy Św. Adoracja N. Sakramentu.

17.  19 września rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę „Mocni w Duchu” z Łodzi. Spotkania będą się odbywać przez 8 kolejnych wtorków po Mszy Wieczornej.

18. Rajd Świętokrzyski, trasa z Bielin na Św. Krzyż -9 km. będzie 23 września. Zapisy w zakrystii. Koszt 60zł.

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Kasata jezuitów w Nikaragui; Religia w szkole w oczy kole.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Czas podziękować Bogu;  Markowa – wieś bohaterów; Kobieta, która zmieniła świat.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Dziedzictwo kreuje współczesność Wiślicy; Sukces katechetycznego projektu.

Ogłoszenia XXI N. zw. w c. r.
2023-08-27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27. VIII. 2023 – XXI Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj Dożynki Powiatowe w Kluczewsku. Suma w intencji  Rolników o godz. 1130

2. W poniedziałek Św. Augustyna, bpa i dra Kościoła.

3. We wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, o 1700 dla dzieci i o 1800.  Po tej Mszy Św. Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 2000.

5. W sobotę- Pierwszą Miesiąca. Modlimy się w intencji małżeństw i rodzin. Po rannej Mszy Św. i przed wieczorną będzie specjalne Nabożeństwo do MB.

6. Spowiedź na rozpoczęcie Roku Szkolnego codziennie od 1730 i w pierwszy piątek od 1630. Zachęcamy dzieci i młodzież by rozpoczęły Nowy Rok Szkolny z Jezusem w sercu.

7. Dzieci które w tym roku były u I komunii Św. zachęcamy do odprawiania I Piątków Miesiąca od 1 września. Legitymacje dla nich są przygotowane w zakrystii i można je odebrać nawet dzisiaj lub w ciągu tygodnia do piątku.

8. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze Uroczystości Dożynkowe. Program w gablocie.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

10. W piątek będzie 84  Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach

o tych, którzy zginęli za Ojczyznę.

11. W przyszłą niedzielę  i święta wracamy do Mszy o godz. 1500.

12. Kandydaci do Bierzmowania! Kto jeszcze nie złożył swojej deklaracji niech to zrobi do niedzieli włącznie. To już ostatni termin.

13. We wtorek Ordynariusz Diecezji Ks. Bp. Jan Piotrowski przeniósł Ks. Pawła Smolarczyka

do Naramy k/Krakowa, a na Jego miejsce mianował Ks. Tomasza Kasprzyka. Ks. Pawłowi serdecznie dziękujemy za 3 lata posługi w naszym Sanktuarium i życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, niech Nasza Patronka otacza Go stale swoją Matczyną Opieką.

Ks. Tomasz pochodzi z Gór Pińczowskich. W Wielkim Poście był na praktyce duszpasterskiej w sąsiedniej par. Bł. Ks. Józefa Pawłowskiego. W tym roku otrzymał święcenia kapłańskie. Życzymy mu dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i radości z dobrego wypełnienia powołania  posługi kapłańskiej.

14. W sobotę i niedzielę gazety będą do nabycia na półkach w kościele, a od poniedziałku do środy będą do nabycia w zakrystii.

15. 9 września rozpoczyna się w Kielcach Kurs Katechistów. Więcej informacji na Stronie Diecezjalnej, lub u księży.

16. Ministrantów zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

17.  Na wrzesień mamy rezerwację Mszy Gregoriańskiej. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Piekarska katecheza;  Alkohol jest narkotykiem.

W najnowszej  Niedzieli m.in.:  Jasna Góra miejscem ewangelizacji i nawrócenia; Przesłanie z Kodnia.

Po co to referendum;

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Naśladował Chrystusa Miłosiernego Bp. Kaczmarek; Samorządowcy mają patronkę.

Madonna Bolesna będzie ukoronowana w Czaplach Wielkich.

Ogłoszenia XX N. zw.
2023-08-20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20. VIII. 2023 – XX Niedziela zw. w c. r.

1. W poniedziałek Św. Piusa X pap.

2. We wtorek NMP Królowej

3. We czwartek św. Bartłomieja Ap.

4. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 900.

5. W przyszłą niedzielę Dożynki Powiatowe w Kluczewsku. Suma w Kluczewsku w intencji  Rolników o godz. 1130

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

7. Bóg Zapłać Dyrekcjom Szkół i Hal Sportowym, oraz wszystkim, którzy służyli pomocą pielgrzymom w czasie ich wędrówki. Szczególne podziękowania Stołówce Św. Brata Alberta.

8. Towarzystwo im św. Brata Alberta składa serdeczne podziękowanie darczyńcom produktów,      z których przygotowano śniadania i obiady dla pielgrzymów przechodzących i nocujących w naszym mieście. Są to;   Prezes OSM – Ryszard Pyzior.

Zakład Cukierniczy – Cezary Migoń,     Zakład Cukierniczy – Krzysztof Musiał,

Zakład Piekarniczy – Tomasz Sosnowski,    Zakład Cukierniczy – Stanisław Plebanek,   

Zakład Mięsny – Maciej Pierzchnica,      Zakład Mięsny – Marek Suliga

Hurtownia SAD z Dankowa Dużego – Piechota Dawd.

Wszystkim SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ. Składa Zarząd Towarzystwa.

9. Komunikat;

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadza ułatwienia dla rolników, którzy posiadają tzw. małe gospodarstwa – o powierzchni do 5 ha.

W takiej sytuacji zamiast ubiegać się o przyznanie dopłat bezpośrednich do poszczególnych upraw na danej powierzchni, rolnik może wnioskować o przyznanie zryczałtowanej płatności do hektara. Jej wysokość wynosi 225 euro/ha.

Aby skorzystać z takiego rozwiązania wystarczy złożyć do 31 sierpnia 2023 r. za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus – zmianę do wniosku skan oświadczenia „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw” Po więcej informacji zapraszamy do placówek ARiMR lub na stronę internetową ARiMR.

10.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Ambasador Papieża – Nuncjusz Apostolski;  Dorosłe dzieci przebaczają;   By żyć razem długo i szczęśliwie.

W najnowszej  Niedzieli m.in.:  Wiara w biznesie – czy wiara w Boga pomaga w prowadzeniu firmy; Cuda zza grobu;  Kryzys wiary w dobro;    Apostoł odrzuconych – Ojciec Jan Bejzym.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Naturą Kościoła jest ewangelizacja;  Pod opieką Pani Fatimskiej.

Ogłoszenia XIX N. zw.
2023-08-13

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13. VIII. 2023 – XIX Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza Św. o 2000 i Różaniec wynagradzający i o pokój na świecie. Zapraszamy do modlitwy.

2. Dzisiaj Gminne Dożynki, zapraszamy na Mszę Św. w Kaplicy Bł. Ks. Józefa Pawłowskiego    o godz. 1400 i dalsze uroczystości na Stadionie.

3. W poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, prez. i m.

4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. w naszej parafii Odpust, Imieniny Patronki naszego Kościoła Parafialnego i całej Wspólnoty Parafialnej. Kazania wygłosi Ks. Jacek Karliński – Ekonom Domu Księży Emerytów w Kielcach. O godz. 1200 odprawi Uroczystą Sumę z procesją wokół Kościoła. Na Sumę zapraszamy asystę, do niesienia feretronów, chorągwi, sztandarów i baldachimu, ministrantów, dziewczynki do sypania  kwiatów, dzieci do niesienia symboli religijnych.

Poświęcenie zbóż, ziół i owoców będzie na każdej Mszy Św. Prosimy o przyniesienie na Sumę Wieńców Dożynkowych. Przeżyjmy Święto Odpustu w łasce Bożej, przystąpmy do Komunii Św. Naszej Patronce dajmy w darze czyste serca, odpust zupełny, który możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami, a więc stan Łaski Uświęcającej, Komunia Św. nawiedzenie Kościoła Parafialnego, modlitwa w intencji Ojca Św. 

Odpust ten możemy ofiarować za siebie, lub dusze w czyśćcu cierpiące.

Jest to również święto patriotyczne, Ojczyźniane; Rocznica cudu nad Wisłą, Święto Wojska Polskiego, Uroczystości na Jasnej Górze. Módlmy się w tym dniu za poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i na zsyłkach. Pamiętajmy też o grobach masowej zagłady i o miejscach straceń Polaków.

5. We czwartek św. Jacka prezb.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

7. Wojownicy Maryi zapraszają do Krucjaty w intencji Ojczyzny, proszą o modlitwę od 15 - 08 do 25 grudnia codziennie 1dziesiątek różańca, odmawiane przez dzieci wraz z rodzicami.

8. KOMUNIKAT

Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby 15 sierpnia 2023 r. był Dniem Solidarności ze Słowenią, dlatego prosi o modlitwę za poszkodowanych w powodzi oraz zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie w tym dniu we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym

               † Andrzej Kaleta       WIKARIUSZ GENERALNY

9.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Kościół wciąż młody – Światowe Dni Młodzieży;  Koreańska Wiosna; Wielka podróż Małej Tereski.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Miejcie odwagę! Idźcie naprzód, wiedząc, że Bóg nas kocha;  Z duszą i ciałem w niebie – Wniebowzięcie.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Co kryje Las Wełecki – o ofiarach zbrodni niemieckich; Co dziś wiemy o grobie Chrystusa?

Ogłoszenia XVIII N.zw.
2023-08-06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6. VIII. 2023 – XVIII Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja.

2. Zapraszamy APDC  w poniedziałek na Mszę o 1800 i modlitewne spotkanie.

3. We wtorek św. Dominika, prezb.

4. We środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. i m. Patronki Europy.

5. We czwartek św. Wawrzyńca, diakona i m.

6. W piątek św. Klary dz.

7. W przyszłą niedzielę Gminne Dożynki, zapraszamy na Mszę Św. w Kaplicy Bł. Ks. Józefa Pawłowskiego o godz. 1400 i dalsze uroczystości na Stadionie.

8. W przyszłą niedzielę Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza Św. o 2000 i Różaniec wynagradzający

   i o pokój na świecie. Zapraszamy do modlitwy.

9. Dożynki Parafialne będą 15 sierpnia - w odpust.

 10. Zachęcamy do pielgrzymki Grupy Duchowej. Trzeba zapisać się w Zakrystii lub Kancelarii, zabrać przewodnik trasy, złożyć ofiarę na cele pielgrzymki, codziennie przy pomocy radia łączyć się z pielgrzymką, o ile możliwe brać udział we Mszy Św. w parafii i w Apelach Jasnogórskich

z pielgrzymami.

11. Pielgrzymki     w         2023

Nocują u nas;

10.08. 2023 – Piesza Pielgrzymka ze Starachowic – w Dankowie Małym.

10.08. 2023 – Piesza Pielgrzymka Kielecka – Włoszczowa.

11.08. 2023 – Piesza Pielgrzymka Lubelska – Włoszczowa.

12.08. 2023 – Piesza Pielgrzymka Lubelska – Msza Św. o godz. 700  - śniadanie

Zatrzymują się na odpoczynek i idą dalej;

09.08.2023 - Piesza Pielgrzymka Ziemi Świętokrzyskiej – Włoszczowa ok. godz. 1430 - 1515

11.08. 2023 – Piesza Pielgrzymka Radomska gr. VI. - Księża Sercanów– ok. godz. 900 Msza

11.08. 2023 – Piesza Pielgrzymka Radomska  dek. Sienna godz. 1130

11.08. 2023 – Piesza Pielgrzymka Podlaska z Siedlec– przyjmujemy na obiad. ( 1330 )

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

13.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Sam na sam z Bogiem;  Niegościnna Ziemia Święta.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Sekty kaleczą ludzi; Polska przegrywa z alkoholem; Wiara po swojemu.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Św. Krzysztof pomaga misjonarzom;  Młody Kościół w Lizbonie.

Ogłoszenia XVII N. zw.
2023-07-30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30. VII. 2023 – XVII Niedziela zw. w c. r.

1. We wtorek rozpoczynamy sierpień miesiąc trzeźwości i modlitwy o trzeźwość Narodu.

2. W poniedziałek św. Ignacego Loyoli, prezb..

3. We wtorek Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dr Kościoła.

4. W piątek św. Jana Marii Vianneya, prezb.

5. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.

6. We czwartek – pierwszy miesiąca – Godzina Święta przed Mszą Św. o 1800 i spotkanie Różańcowych

W piątek - pierwszy miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800 i o 1800

Po tej Mszy Św. Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 2000.

Spowiedź pierwszo-piątkowa codziennie przed nabożeństwami, oraz w piątek od 1730.

W sobotę – Pierwszą Miesiąca na godz. 1800 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą Opiekunkę Rodzin by pomagała rodzinom rozwiązywać różne problemy                            i trudności zgodnie z Bożym Planem

7. Zachęcamy do pielgrzymki Grupy Duchowej. Trzeba zapisać się w Zakrystii lub Kancelarii, zabrać przewodnik trasy, złożyć ofiarę na cele pielgrzymki, codziennie przy pomocy radia łączyć się z pielgrzymką, o ile możliwe brać udział we Mszy Św. w parafii i w Apelach Jasnogórskich

z pielgrzymami.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

9.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie szansą na ożywienie wiary. Kroki w stronę Boga na Jakubowych szlakach pielgrzymkowych.

W najnowszej  Niedzieli m.in.: Czy katolikowi wolno się zgodzić na rozwód; Skąd się wziął Kościół.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: 80 lat pamięci o 200 zamordowanych w Michniowie. O Kieleckiej Pielgrzymce.

Zależy nam by gazety były kupowane i czytane. Prosimy o uczciwość. Gazety nie są darmo.

Od Dłuższego już czasu gazety są po 10 zł. Co miesiąc do gazet dokładamy ok. 1 tyś zł.

« 1 2 3
...
7 »