29-100 Włoszczowa
ul. Partyzantów 3
Diecezja Kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

::
więcej

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Wielkanoc 2019
2019-04-21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21. IV. 2019 – Wielkanoc

1. Liturgia dzisiejsza wypełniona jest radosnym wołaniem Alleluja! Chrystus skruszywszy więzy śmierci, piekła i szatana oddał chwałę Ojcu. W Domu Ojca przygotował nam mieszkanie i oczekuje na wszystkich, którzy pójdą za jego wezwaniem. Okażmy się godnymi tego zaproszenia.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzieci i młodzież prosimy o rozwagę i rozsądek, by nikomu nie utrudnić przyjścia do kościoła i powrotu do domu.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Przy kościele będzie kwesta na Caritas. Niedziela Miłosierdzia została ustanowiona by nam przypomnieć o wielkiej potrzebie daru Bożego Miłosierdzia. O Boże miłosierdzie prosimy dla naszych drogich nam zmarłych.

W tym dniu po Mszy Św., która jest o godz. 1500 zapalimy od PASCHŁU– świecy - znaku Zmartwychwstałego Chrystusa, przyniesioną świecę, lub skromny znicz i w procesji ze śpiewem zaniesiemy na groby naszych bliskich na cmentarz grzebalny. Na cmentarzu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i postawimy Światło Zmartwychwstałego Chrystusa nagrobie. Prosimy by to było tylko jedno światło, tak jak w kościele jest jeden Paschał. Na cmentarz kom. ksiądz dojedzie na godz. 1700 by odmówić Koronkę do B. Miłosierdzia. Na cmentarzach Mszy Św. nie będzie.

4. Zawartość Skarbonki Wielkopostnej można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel charytatywny, lub w przyszłą niedzielę przynieść do kościoła i złożyć we wspólnej skarbonie na HOSPICJUM w naszym szpitalu.

5. Każdy dzień w Oktawie Wielkanocy jest Uroczystością, dlatego w tym tygodniu w piątek post od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

6. W czwartek Św. Marka - poświęcenie ziemniaków.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu P. Jezusa, oraz na cele parafialne.

8. W sobotę po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

9. W przyszłą niedzielę na Sumie będziemy się modlić w intencji poległych, zmarłych i żyjących

żołnierzy 27 i 74 Pułku Piechoty A. K. oraz innych formacji zbrojnych.

10. Ks. Bp zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuarium w Bazylice Grobu Bożego w Michowie dn. 04. 05. na odpust Pustego Grobu. Sanktuarium To nazywane jest Polską Jerozolimą.

11. Parafia nasza otrzymała wiele wspaniałych życzeń od Posłów, Pielgrzymów, Starostwa, Gminy, Policji, Straży Pożarnych, Służby Zdrowia, Szkół, Przedszkoli, DPS, Ośrodków Opiekuńczo –Wychowawczych i różnych organizacji.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy głębokiej Wiary oraz budowania życia na Chrystusie i z Chrystusem. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem stanie się źródłem nadziei i pokoju rozlewającego się na naszą codzienność. Niech Chrystus opromienia nas swoją miłością, wspomaga łaską i nam błogosławi.

13. Starostwo Powiatowe informuje, że 26. 04 przy szpitalu będzie ambulans do badań cytologicznych

14.W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: - Śmierć pokonana. Koniec. Kropka.
- Pierwszy wśród żywych. Ludzkie „szczęśliwe zakończenia” itak ostatecznie kończą się wgrobie. Zmartwychwstanie nie jest zakończeniem. - Jest początkiem szczęścia bez końca.
-
Czas nauczycieli. Nie ulega wątpliwości, że nauczyciele powinni lepiej zarabiać, jednak forma protestu polegająca na nieprzeprowadzeniu egzaminów budzi poważne wątpliwości etyczne.
W najnowszej Niedzieli m.in.: - Zmartwychwstanie Jezusa - podstawa naszej wiary
- Tam zawsze jest Wielki Piątek - chrześcijanie w Syrii
- Niemieckie zbrodnie miały pójść na polskie konto (relacje polsko-żydowskie)
- Gdy zabraniano zabraniać - o duchowym spustoszeniu, jakiego dokonała rewolucja 1968 r. W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Odbudują dom - pomoc dla rodziny z parafii Występa.
- 85 lat sióstr zmartwychwstanek z Koniecpola;- Rycerstwo Niepokalanej - zawsze z perspektywami

Ogłoszenia VI N. W. Postu - N. Palmowa
2019-04-14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14. IV. 2019 – VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa.

1. W niedziele Droga Krzyżowa o 1630, Gorzkie Żale o 1730 , kazanie i Msza Św.

2. Dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Św. z tym, że uroczyste - przy ołtarzu polowym i procesjonalne wejście do kościoła; młodzież o godz. 900, dzieci o 1030, dorośli o 1200. Na Mszy Św. o 1030 będzie konkurs na najwyższą i na najpiękniejszą palnę wykonaną samodzielnie.

3. Dzisiaj przy kościele kwesta na ŚDM w Lizbonie.

4. Tradycyjna „DROGA KRZYŻOWA” ulicami miasta odbędzie się 16 kwietnia, czyli w Wieki Wtorek po Mszy wieczornej. Przejdziemy ulicami; Partyzantów, Mickiewicza, Żwirki, Niecała, Kilińskiego, w stronę Szpitala między blokami, miedzy Szpitalem, a Środowiskowym Domem Samopomocy, Żeromskiego, Wiśniową, przez Cmentarz Grzebalny, Partyzantów do Kościoła.

5. Święte Triduum Paschalne.; Wielki Czwartek. O godz. 900 Biskup wraz z księżmi z całej diecezji gromadzą się          w Kieleckiej Katedrze i sprawowana jest Msza Św. Krzyżma,   w czasie, której są poświęcone Olej Krzyżma potrzebny do namaszczenia przy chrzcie, bierzmowaniu, święceń kapłańskich, poświęcanego ołtarza i świątyni. Olej chorych, do namaszczenia chorych. Oleje te są rozdzielone do wszystkich parafii.

W naszym Kościele o godz. 1800 będzie Msza Św. Wieczerzy Pańskiej i Przeniesienie N. Sakramentu do ołtarza adoracji, inaczej do ciemnicy. Adoracja do godz. 2400.

Wielki Piątek. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy Św.

O godz. 1700 będzie Droga Krzyżowa, Liturgia Słowa z opisem Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża Komunia Św. i Przeniesienie P.J. do Grobu. Adoracja do Rezurekcji w Wielką Niedzielę. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, wszyscy od 14-go roku życia spożywamy pokarmy postne, ci, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 –go mogą spożyć posiłek 3 razy dziennie, jeden normalny dwa skromniejsze. Można podjąć surowszy post. Taca jest przeznaczona na Bazylikę Grobu Bożego w Jerozolimie

Wielka Sobota. Dzień spoczynku P.J. w Grobie. W skupieniu  i modlitwie adorujemy Jezusa. Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1300 co pół godziny. Po poświęceniu niech każdy uda się na Adoracje Jezusa w Grobie. Będzie bardzo dobra okazja, aby rodzice zrobili dzieciom piękną katechezę o Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900; poświęceniem ognia, Paschału – symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa, modlitwy w intencji Świata, Msza Św. poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św. Na liturgię przynosimy Świece.

Wielka Niedziela - Rezurekcja o godz. 600. Zapraszamy; poczty sztandarowe, asystę, harcerzy, Straże Pożarne, ministrantów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów na procesji. Prosimy o zabranie na procesję chorągwi, sztandarów i feretronów. Pozostałe Msze Św. bez zmian.

4. Dyżur księdza w konfesjonale będzie; w Wielki Czwartek od 800 do 900,w Piątek i Sobotę od 800 do 1000.

6. Do chorych pojedziemy w czwartek od 900 . Prosimy o zgłoszenia.

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Adoracji Jezusa w Ciemnicy i w Grobie.

8. Adoracja w Wilki Piątek; kl. VI-VII godz.9 - 10;kl. IV-V godz. 10 – 11; kl. I-III godz. 11-12.

9. Adoracja Przygotowana przez Wspólnotę Miriam w Wielki Piątek będzie o 2100. Zapraszamy.

10. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, Zespół Caritas działający przy par. Bł. Ks. J. Pawłowskiego, Ośrodek Pomocy Społecznej jak każdego roku przygotowują paczki świąteczne dla najuboższych z terenu naszego miasta Zwyczajem lat ubiegłych, przy poświęceniu pokarmów będzie wystawiony kosz, do którego składamy dary. Będzie też ustawiona puszka na złożenie ofiary. Wiele sprawimy radości tym, że o nich pamiętamy i dzielimy się darem naszego świątecznego stołu, oraz sercem. Właścicieli sklepów i hurtowni prosimy by składali dary w Stołówce Św. Brata Alberta w Wielki Piątek od 800 – 1400 i w Wielką Sobotę od 800 – 1200 . W Wielką Sobotę zapraszamy Panie do przygotowania paczek wielkanocnych oraz według pięknego zwyczaju, młodzież, która te paczki rozniesie po domach do rodzin lub osób samotnych.

11. Od Wielkiego Czwartku Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.

12. Przygotowanie liturgiczne ministrantów będzie w czwartek o 1700, w piątek o 1600, sobotę o 1800.

13. Puszka za ławkami zbiera ofiary na kwiaty do GROBUPANA JEZUSA.

14. BÓG ZAPŁAĆ za składane ofiary na cele parafialne.

15. Kino Muza zaprasza na film „Miłość i Miłosierdzie” dzisiaj o godz. 1100; 19. 04 o godz. 900, 1300 i 1900; 24. 04   o godz. 1400 i 1800.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:
- Nowa, ciekawa i wierna - taka ma być Niedziela kierowana przez nowego redaktora naczelnego ks. Jarosława Grabowskiego
- Nie zostawiajcie nas samych - Kościół cierpiący                     i prześladowany
- Tajemnica trzech dni - Triduum Paschalne
- Polacy bronią Rosjan przed Szwedami (a konkretnie: przed szwedzkim urzędem, który chce zabrać dzieci ojcu)

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Całe Ponidzie pod Grochowiskami
- Wyruszyli na trudny szlak - Nocna Droga Krzyżowa do sanktuarium na Świętym Krzyżu
- Na straży nowokorczyńskiej pamięci - p. Ligia Płonka

W najnowszym Gościu Niedzielnym
- Dzień spłacenia długu - świat nie miał pojęcia, że wtedy rozstrzygają się jego losy. Dziś też nie ma
- Pascha po przejściach. Jak rozwijały się obrzędy Triduum Paschalnego
- Gender nie pokona teologii ciała

Ogłoszenia V N. W. Postu
2019-04-07

                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7. IV. 2019 – V Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.Przeprowadzi je Ks. Dr Bartłomiej Pieron Sędzia Sądu Biskupiego wKielcach. Chcemy zwrócić uwagę, że o 8.30 przychodzi Młodzież z Gimnazjum , o 10.00 Dzieci, o 11.30 Młodzież Szkół Średnich, pozostałe spotkania są dla dorosłych. W poniedziałek i wtorek nauki dla dzieci i młodzieży przed południem będą bez Mszy Św. W środę na 1500zapraszamy chorych, będzie dla nich nauka i udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Spowiedź Św. w środę od godz. 900 – 1200 i od 1500 – 1900. Nie odkładajmy spowiedzi.

Tak korzystajmy ze spowiedzi, by uczestniczyć we Mszy Św. , wysłuchać nauki rekolekcyjnej, przyjąć Komunię Św. i uzyskaćODPUST ZUPEŁNY.

Powinno się wysłuchać przynajmniej trzy Nauki Rekolekcyjne.

Do chorych pojedziemy w Wielki Czwartek od 900. Prosimy     o zgłoszenia.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, przy gazetach i na stronie internetowej. Prosimy o modlitwy w intencji dobrze przeżytych Rekolekcji Wielkopostnych.

2. Dzisiaj po Mszy o 1500 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.

3. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Św. z tym, że uroczyste - przy ołtarzu polowym i procesjonalne wejście do kościoła; młodzież o godz. 900, dzieci o 1030, dorośli o 1200. Na Mszy Św. o 1030 będzie konkurs na najwyższą i na najpiękniejszą palnę wykonaną samodzielnie.

4. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po Mszy wieczornej.

5. BÓG ZAPŁAĆ za składane ofiary na cele parafialne.

6. Ks. Bp. w specjalnym komunikacie dziękuje wszystkim za modlitwy i materialne wsparcie wyjazdu młodzieży z naszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Jednocześnie prosi o modlitwy i materialne wsparcie w czasie kwesty w Niedzielę Palmową przygotowań Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2022r. Ks. Bp zaprasza w sobotę 13. 04 młodych naszej diecezji na wspólne świętowanie do parafii św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach.

7. Trad. „DROGA KRZYŻOWA” ulicami miasta odbędzie się  w W. Wtorek po Mszy wiecz.

8. W środę 9 rocznica Tragedii Smoleńskiej. Pamiętajmy        o Nich w naszych modlitwach.

9. Kino Muza zaprasza na film „Miłość i Miłosierdzie”14.04  o godz. 1100; 19. 04 o godz. 900, 1300 i 1900; 24. 04 o godz. 1400i 1800.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:
- Oddychać Bożym życiem - Stowarzyszenie Żywy Różaniec
- Dudapomoc - ciąg dalszy. Jak skorzystać z Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej przy Kanc. Prezydenta RP?
- Polska historia NATO - wywiad z prof. Romualdem Szeremietiewem
W Niedzieli Kieleckiej
- Zabytkowy kościół w Mieronicach nominowany do prestiżowej nagrody
- Dom Długosza, zwany Akademią - Nowy Korczyn
- Nie ustajemy w działaniach dla misji
- Stawiamy na chrześcijańskie wartości - mówi s. Nazarena
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
- Ania z tęczowego wzgórza - jak seriale zmieniają myślenie ludzi
- Wielka noc - każdego dnia wychodź z niewoli grzechu
- Sumienie sędziego - o dylematach moralnych orzekania mówi sędzia Mariusz Witkowski
- Nie jestem fajnym gościem - wywiad z dziennikarzem Wojciechem Biedroniem, tegorocznym laureatem Nagrody Wolności Słowa
Do numeru dołączona jest darmowa płyta DVD z filmem "Ignacy Loyola. Żołnierz - Grzesznik - Święty"

Ogłoszenia IV N. W. P. 19
2019-03-31

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30. III. 2019 – IV Niedziela Wielkiego Postu.

1. Do kolejnej zmiany czasu Msza Św. wieczorna o godz. 1800.

2. Juro na Mszy wieczornej modlitwy Apostolatu Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym i spotkanie formacyjne.

3. W Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 1800 Godzina Święta, Mszy Św. , i Spotkanie Różańcowych.

4. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, 1700, i o 1800., Droga Krzyżowa    i Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 2000.

Spowiedź pierwszopiątkowa codziennie przed Mszą Św. , oraz w piątek od godz. 1630.

5. W sobotę – Pierwszą Miesiąca na godz. 1800 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą Opiekunkę Rodzin, by pomagała rodzinom rozwiązywać różne problemy i trudności zgodnie z Bożym Planem

6. Droga Krzyżowa w środę i piątek po Mszy wieczornej.

7. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać rekolekcje Wielkopostne.

Przeprowadzi je Ks. Dr Bartłomiej Pieron Sędzia Sądu Biskupiego w Kielcach.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

9. Baranki CARITAS jako dar wakacji dla dzieci są do nabycia w zakrystii po 5 zł. +

10. Warto już pomyśleć na jaki cel przeznaczymy 1% podatku wypełniając PIT do Urzędu Skarbowego. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Nr KRS00000 69581 z dopiskiem Koło Włoszczowa, wtedy wróci do naszego Koła, bez dopisku zostanie w centrali do ogólnego podziału.

11. W najnowszej Niedzieli m.in.:
- Antykatolicka kampania w Australii. Czy kard. Pell padł ofiarą fałszywych oskarżeń?
- Wojna, która uchroniła Kościół w Hiszpanii (1936-1939). Gloryfikowani przez współczesną lewicę republikanie byli w istocie krwawymi oprawcami, którzy zamordowali ponad 10 tys. katolików

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Modlili się o trzeźwość - Droga Krzyżowa
- Z Biblią i mapą modlitwy w twoim mieście
- Misję ewangelizacyjną traktujemy szeroko - 100 lat Wydawnictwa Jedność
- Cystersi mnie złowili - wywiad z o. Edwardem Stradomskim, dotychczasowym opatem z Jędrzejowa

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:
- Zerwij z grzechem, nie Kościołem
- Nie zamykajmy dialogu. Jak katecheci mają postąpić             w obliczu strajku nauczycieli?
- Szósty zmysł. Czym jest rozeznawanie duchowe?
- Żołnierz, grzesznik, święty - Ignacy Loyola
- Nasza cywilizacja upada - ukazała się książka Wojciecha Roszkowskiego o upadku cywilizacji europejskiej. Czy Europa ma jeszcze jakąś szansę?

Ogłoszenia III N. W. Postu.
2019-03-24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. III. 2019 – III Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dzisiaj po Mszy o 1500 katecheza dla rodziców przed            I Komunią Św.

2. Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień Świętości Życia.

3. W Poście w piątki Msza Św. będzie o godz. 1700 i Droga Krzyżowa.

W niedziele o 1630 Droga Krzyżowa, o 1730 Gorzkie Żale          i Msza Św.

W środy o 1700 Msza Św. i Droga Krzyżowa dla dzieci – zapraszamy.

4. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać rekolekcje Wielkopostne.

Przeprowadzi je Ks. Dr Bartłomiej Pieron Sędzia Sądu Biskupiego w Kielcach.

5. W środę zapraszamy na spotkanie Apostolat Maryjny.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

7. Baranki CARITAS jako dar wakacji dla dzieci są do nabycia w zakrystii po 5 zł.

8. W przyszła niedzielę zmiana czasu na letni, śpimy szybciej.

9. Szkoła Podst. nr 2 ul. Różana w dn. 25 – 29 marca organizuje zbiórkę elektrośmieci.

10. Nowo powstały, dzienny oddział psychiatrii zaprasza na psychoterapię indywidualną, grupową i zajęciową refundowaną przez NFZ na ul. Mleczarskiej 11. Szczegółowe informacja na plakacie w gablocie.

11. Jezus nie chce twojej choroby. On chce, aby Jego dzieci żyły w błogosławieństwie!

Dlatego wspólnota MIRIAM zaprasza na Mszę św. z modlitwą    o uzdrowienie jutro tj. 25 marca o godz. 17.00, którą poprowadzi ks. dr Sławomir Płusa egzorcysta i ewangelizator diecezji radomskiej, wraz ze wspólnotą Dobry Łotr ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

12. Komunikat Ks. Biskupa. Drodzy Diecezjanie!

W dniu 25 marca wspólnota Kościoła będzie przeżywała Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia.

Dzień ten został ustanowiony w odpowiedzi na słowa Ojca Świętego Jana Pawła II zawarte w encyklice Evangelium Vitae ogłoszonej 25 marca 1995 r. Święty Papież Polak pisał w niej: proponuję (...) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (...) Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie   w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia          w każdym momencie i każdej kondycji. Należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja. Niezwykłe osiągnięcia, jakie przynosi dzisiaj ludzkości ogromny postęp cywilizacyjny, stają się niekiedy niebezpiecznym narzędziem do naruszania świętości i kwestionowania nadprzyrodzonej godności życia ludzkiego. Stąd potrzeba nieustannej troski, by życie każdego człowieka było szanowane w sposób absolutny jako dar samego Stwórcy.

W jedności z całym Kościołem Kieleckim zachęcam wszystkich do włączenia się we wspólnotę modlitwy w intencji                 o poszanowanie życia ludzkiego niezależnie od jego kondycji.    W tym dniu, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Bazylice katedralnej w Kielcach, o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. połączona z podjęciem dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Niech Dzień Świętości Życia we wszystkich parafiach naszej diecezji przyczyni się do umocnienia szacunku dla życia każdej istoty ludzkiej. Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski

13. W najnowszej Niedzieli m.in.: - Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie tzw. karty LGBT. Jest to droga do deprawacji dzieci i młodzieży
W Niedzieli Kieleckiej m.in.: - Służba i zaszczyt (Rycerstwo Niepokalanej)
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:- Trybunał miłosierdzia w służbie Kościołowi - ks. Krzysztof Nykiel mówi  o tym czy możliwa jest spowiedź przez telefon, internet oraz   o roli tajemnicy spowiedzi.
- Jezus - człowiek od poczęcia. Kto ma wątpliwości co do człowieczeństwa płodu, niech pomyśli o Zwiastowaniu.

Ogłoszenia II N. W. Postu
2019-03-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17. III. 2019 – II Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dzisiaj po Mszy o 1500 katecheza dla rodziców przed Bierzmowaniem.

2. Dzisiaj po Mszy o 1500 katecheza dla rodziców przed Chrztem - na plebanii.

3. Wspólnota Miriam zaprasza w poniedziałek o godz. 1800.

4. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę Św. o 1700         i spotkanie.

5. W Poście w piątki Msza Św. będzie o godz. 1700 i Droga Krzyżowa.

W niedziele o 1630 Droga Krzyżowa, o 1730 Gorzkie Żale i Msza Św.

W środy o 1700 Msza Św. i Droga Krzyżowa dla dzieci – zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 1500 katecheza dla rodziców przed I Komunią Św.

7. Działa kamera internetowa z Kościoła, można ją włączyć ze strony naszej parafii

www.parafia-wloszczowa.pl

8. Puszka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

9. Dzisiaj przy Kościele jest kwesta na Misje „AD GENTES”

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.

11. W Wielkim Poście warto podejmować umartwienia, dodatkowe posty, wyrzeczenia, ograniczyć oglądanie programów telewizyjnych. Szczególnie zachęcamy do udziału w Nab. Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Módlmy się za tych, którzy lekceważą przepisy postne. Jak w ubiegłych latach sąskarbonki CARITAS. Te ofiary mamy prawo przeznaczyć na dowolny cel charytatywny. Przyniesione do Kościoła w Niedzielę Miłosierdzia będą przeznaczone na HOSPICJUM w Kielcach, w par. Miłosierdzia Bożego. Nasze Hospicjum przy Szpitalu prosi 1% podatku. Można zgłosić się do Biura w Hospicjum od 8 do 12, tam wypełnią PIT do Urzędu Skarb.

12. Serdecznie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa młodzieży. Rozpoczynamy w sobotę 23 marca Mszą Świętą     o 1700.

13. Wspólnota Miriam zaprasza 25 marca na Mszę Św.            i modlitwy o uzdrowienie.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Misjonarze mocą Ducha - Niedziela „Ad Gentes”

- Katecheza w szkole jest konieczna – mówi bp Marek Mendyk

- Niezawodny święty Józef – jest orędownikiem osób pragnących założyć rodzinę

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Uwielbienie stylem życia – Szkoła Chwały

-Wśród swoich – nowi mieszkańcy Krasocina – Polacy z Kazachstanu

- Medalowi klerycy z Kielc

W Gościu Niedzielnym m.in.:

- Nie sądzę. W każdym procesie chodzi o prawdę. Także wtedy, gdy siedzi ona na ławie oskarżonych (w kontekście procesu Jezusa)

- 100 lat Konferencji Episkopatu Polski

- Święty Józef – mężczyznę poznaje się głównie po tym, jak poznaje kobietę

- Jałmużna 2.0 – współczesna jałmużna niejedno ma imię

Ogłoszernia I N. W. Postu.
2019-03-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10. III. 2019 – I Niedziela Wielkiego Postu.

1. Nauki przedmałżeńskie; - zainteresowanych zapraszamyna Mszę o 1800 i spotkanie w sali na plebanii.

2. Wspólnota Miriam zaprasza na Eucharystię w poniedziałek  o godz. 1800.

3. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę Św. o 1700         i spotkanie.

4. W Poście w piątki Msza Św. będzie o godz. 1700 i Droga Krzyżowa.

W niedziele o 1630 Droga Krzyżowa, o 1730 Gorzkie Żale i Msza Św.

W środy o 1700 Msza Św. i Droga Krzyżowa dla dzieci – zapraszamy.

5. W ramach modlitw o powołania do Kapłaństwa i Zakonów  w naszej diecezji, w ciągu całego roku poszczególne parafie mają wyznaczony swój Dzień Modlitwy. Nasza parafia ma wyznaczony piątek 15 marca. Prosimy o modlitwy w tej intencji. W szczególny sposób zapraszamy na Mszę o 1700na modlitwy o powołania do Kapłaństwa i Zakonów.

6. W sobotę na Mszę o 1700 i spotkanie zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o 1500 katecheza dla rodziców przed Bierzmowaniem.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 1500 katecheza dla rodziców przed Chrztem - na plebanii.

9. Nareszcie działa kamera internetowa z Kościoła, można ją włączyć ze strony naszej parafii

www.parafia-wloszczowa.pl

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na prace parafialne.

11. Puszka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

12. W przyszłą niedzielę będzie kwesta na Misje „AD GENTES”

13. W Wielkim Poście warto podejmować umartwienia, dodatkowe posty, wyrzeczenia, ograniczyć oglądanie programów telewizyjnych. Szczególnie zachęcamy do udziału w Nab. Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Módlmy się za tych, którzy lekceważą przepisy postne. Jak w ubiegłych latach sąskarbonki CARITAS. Te ofiary mamy prawo przeznaczyć na dowolny cel charytatywny. Przyniesione do Kościoła w Niedzielę Miłosierdzia będą przeznaczone na HOSPICJUM     w Kielcach, w par. Miłosierdzia Bożego. Nasze Hospicjum przy Szpitalu prosi 1% podatku. Można zgłosić się do Biura w Hospicjum od 8 do 12, tam wypełnią PIT do Urzędu Skarb.

14. Stowarzyszenie „Otwarty Dom” od 20 lat zaprasza do Polski dzieci z Domów Dziecka oraz z ubogich rodzin na Litwie. W tym roku również organizowany jest przyjazd dzieci.

Zainteresowane rodziny, które chciałyby zaprosić dziecko do swojego domu na Święta Wielkanocne organizatorzy zapraszają na pierwsze spotkanie informacyjne z Panią Barbarą Zdańską –Dyrek jutro (tj. w poniedziałek) o godz. 1630 w salce na plebanii.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
W najnowszej Niedzieli min.:
- Pontyfikat, który wciąż zaskakuje. 6. rocznica wyboru Franciszka
- Instytut Piękności - historia żydowskich kobiet z Warszawy
- Wydobywanie z niepamięci - o odkłamywaniu historii i obronie dobrego imienia Żołnierzy Wyklętych
W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Specjalista w odkurzaniu pamięci - sylwetka Romualda Sadowskiego - społecznika spod Pierzchnicy
- Na wielkopostnych drogach - wywiad z ks. Tomaszem Rusieckim
- Elektrośmieci na misje - widać owoce
- Przed Bogiem jak dziecko - o drodze wielkopostnego nawrócenia mówi bp Andrzej Kaleta
- O pińczowskiej dzwonnicy
W Gościu Niedzielnym m.in.: - Droga Krzyża. Wchodzę. Wielki Post 2019
- Książę i żebrak. Wielki Post to czas wyjścia z niewoli grzechów
- Miłość patrzy z oczu. Trzy kobiety w różnym wieku opowiadają, co to znaczy być kobietą

Wszystkich Świętych
2017-11-01

Ogłoszenia – Uroczystość Wszystkich Świętych 2017r.

W Uroczystość Wszystkich Świętych łączymy się ze wszystkimi, którzy są zbawieni i jako święci oglądają oblicze dobrego Boga. Msze Św. w naszym kościele parafialnym, będą odprawione o godz. 730, 900. O godz. 1100gromadzimy się na Nabożeństwo, by po modlitwie za zmarłych, razem w procesji, wyruszyć na Cmentarz Grzebalny. W procesji przejdziemy po Cmentarzu odprawiając pięć stacji modlitw za zmarłych. Ok. godz. 1200 na Cmentarzu Msza Św. za zmarłych. W Kościele Wszystkich Świętych na Cmentarzu Parafialnym dodatkowo Msze Św. będą o godz. 1000 i 1600.

Na Cmentarzu Komunalnym o godz.1200 Msza Św. i procesja z modlitwami za zmarłych.

W czwartek w Dzień Zaduszny, czyli Wszystkich Wiernych zmarłych. W Kościele Msze Św. będą odpraw. o godz. 630, o 900z procesją wokół naszej świątyni i modlitwami za zmarłych i o godz. 1700.

O godz. 1600 będzie Msza Św. na cmentarzu Komunalnym i modlitwy za zmarłych.

O godz. 1700Msza Św. w Kościele Wsz. Św. na Cm. Par. i modlitwy za zmarłych – wypominki.

Par. Bł. Ks. Pawłowskiego o godz. 1600 Msza Św. w Kościele Wsz. Św. i modlitwy za zmarłych.

Przez tydzień na Cmentarzu Par. będzie Msza Św. o godz. 1700 z modlitwami za zmarłych.

Przez tydzień pół godz. przed Mszą wieczorną będą wypominki – modlitwy za zmarłych.

Od 1 do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji. Wymagany jest: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W inne dni zyskujemy odpust cząstkowy.

Tradycyjne Wypominki prosimy by wyraźnie wypisane na kartkach zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne niech będą określone, na której Mszy Św. mają być czytane. Można wypisać wyp. na dowolnych kartkach, lub zabrać specjalne z kościoła.

Cmentarz grzebalny jest drugim po kościele miejscem świętym. Prosimy o godne zachowywanie się na cmentarzu. Na cmentarz nie wprowadzamy psów, nie palimy papierosów, nie pijemy alkoholu, nie jeździmy na rowerach, nie parkujemy samochodów, to nie jest ulica, - krótsze przejście. Sprzątając groby zachowajmy szacunek i godność do tego miejsca. Prosimy aby śmieci posegregowane składać w kontenerach, lub zabierać ze sobą.

Utrzymanie cmentarza jest kosztowne; Cmentarz wymaga ciągłych inwestycji, które będą nadal realizowane, również wywóz śmieci. Przy wejściu na cmentarz jest umieszczony regulamin. Bardzo proszę by z nim się zapoznać i do niego stosować. Dzisiejsze ofiary są na pokrycie wywozu śmieci.

Każdy, kto posiada dom, mieszkanie płaci odpowiedni podatek na pokrycie kosztów utrzymania terenu. Prawo przewiduje pobieranie opłat na cmentarzach na jego utrzymanie.

Nie wystarczy, że ktoś kiedyś opłacił placowe i to ma już wystarczyć na utrzymanie cmentarza na wieki wieków. Są różne formy pobierania opłat, placowe przy budowie grobu, za wjazd na cmentarz, od wartości budowanego nagrobka, opłaty od grobów, pokładne przy pogrzebie.

Na naszym Cmentarzu obecnie płacimy przy pogrzebie – pokładne 200 zł. i od grobu, od zajętego placu. Pojedyncza szerokość 400zł. na 20 lat., t. j. 20 zł. na rok. Po tym okresie opłatę trzeba odnowić. Przy opłacie zgłaszamy, kto jest dysponentem grobu. Jeżeli grób jest większy to i opłata odpowiednio większa. Są rodziny, które mają wiele grobów, dlatego warto umówić się, kto przejmie dany grób, by po upływie 20 lat od pochówku przebudować grób, szczątki zakopać głębiej i przygotować miejsce dla następnego pokolenia. Niech te groby pozostaną z pokolenia na pok. w rodzinie. Nie ma handlu grobami. Bardzo proszę, aby odnowić opłaty od grobów, którym minęło 20 lat. Jeżeli, ktoś rezygnuje z opieki nad grobem niech to zgłosi przekazując prawa dysponowania na rzecz parafii.

Nie wolno nikogo złożyć w grobie bez zgłoszenia w Kancelarii Parafialnej dla dokonania wpisów w książce cmentarnej i opłaty – pokładne. Zawsze przynieść Kartę Zgonu. Opłaty cmentarne od grobów i pokładne wpłacamy w parafii Wniebowzięcia NMP Włoszczowa, ul. Partyzantów 3.

Jeżeli w ostatnim czasie były dokonane zmiany pomnika lub napisów na nagrobku, prosimy to zgłosić w Kancelarii Parafialnej, aby było zrobione aktualne zdjęcie i wstawione na stronie internetowej cmentarza. Koszt takiej zmiany 50 zł. Cmentarz jest zinwentaryzowany, ma plan i na stronie internetowej naszej parafii www.parafia-wloszczowa.pl można odnaleźć interesujący nas grób. Ponieważ kamieniarze zostawiają dużo bałaganu na cmentarzu, dlatego cmentarz będzie zamykany, a za wjazd tak jak jest na innych cmentarzach będą musieli dokonać opłaty. Każdy ma prawo ubezpieczyć grób w dowolnej firmie ubezpieczeniowej.