29-100 Włoszczowa
ul. Partyzantów 3
Diecezja Kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

::
więcej

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia XI N. zw.
2021-06-13

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   13. VI. 2021 – XI Niedziela zw. w c. r.

1. Ks. Damian Nowak – Neoprezbiter, który jako diakon był u nas na Wielkopostnej Praktyce Duszpasterskiej, dzisiaj wygłasza kazania, a na Sumie odprawi Prymicyjną Mszę Św.,

2. Dzisiaj Dzień Fatimski. Zapraszamy na Mszę i Różaniec o pokój na świecie o godz. 2000.

3. W poniedziałek bł. Michała Kozala, bpa i m.

4. We czwartek Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Z tej racji  w przyszłą niedzielę będzie przy kościele kwesta na działalność Towarzystwa Św. Brata Alberta.

5. Masza Św. w intencji Towarzystwa Św. Brata Alberta będzie w czwartek o godz. 1800.

6. Za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała i Oktawy składamy serdeczne Bóg Zapłać.

7. Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w procesji, a szczególnie tym, którzy aktywnie włączyli się w jej organizacje.

8. Rycerzy Niepokalanej zapraszamy w środę na Mszę Św. wieczorną i spotkanie.

  1. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

10. Wspólnota Miriam zaprasza na Mszę i Adorację w poniedziałek o godz. 1800.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.                 

12. Fundacja Centrum życia i Rodziny skierowała petycję do sejmu o przeniesienie Dnia Ojca                  z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca. Za zgodą Ks. Biskupa przy kościołach                są zbierane podpisy poparcia projektu obywatelskiego. Potrzebny jest nr pesel.

13. Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                                  W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Usłysz! Na Polach Lednickich odbyło się XXV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000
- Polska ponownie poświęcona. W jakim celu oddajemy naszą ojczyznę Sercu Jezusa?
- Panna z dobrego domu. Jaka była rodzina Matki Bożej? Jakie życie wiedli Anna i Joachim?
- Misje specjalne Maryi. Ostatnie stulecia to czas wielu objawień maryjnych
- Jak i kogo głosimy. Kilka uwag o wypowiedziach o. Adama Szustaka
- Chińska zaraza. Witold Gadowski o tym, czy wirus SARS-CoV-2 został stworzony przez człowieka                                                                                                                        W Niedzieli Kieleckiej m.in.

- 850 lat kieleckiej katedry
- Wkrótce wyruszymy na szlak "Śladami kultury benedyktyńskiej"
- Ewangelizacja to wyjście do człowieka - wywiad z ks. Marcinem Boryniem
- Św. Józef w naszych parafiach (Gorzków, Miechów)
- Strzał w dziesiątkę, czyli kolejna Rodzinna Majówka Rowerowa
- Uczcili św. Ritę (Kazimierza Wielka)                                                                                                                                                 W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

- Odebrali mi miłość i marzenia. Dzień Pamięci ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych
- Poświęcamy Ci... Jak rozumieć poświęcenie siebie, Kościoła, poszczególnych narodów Najświętszemu Sercu Jezusa?
- Kompletne szaleństwo. Kim był św. Antoni Padewski?
- Powrotów nie będzie? Czy gastronomia podniesie się po pandemii?

Ogłoszenia X N. zw. w c. r.
2021-06-06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   6 VI. 2021 – X Niedziela zw. w c. r.

1. Dzisiaj  po Sumie będzie Procesja z Najświętszym Sakramentem.

2. Dzisiaj przy Kościele kwesta na budowę kościołów.

3. We wtorek Św. Jadwigi Królowej.

4. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, o 1730 Nabożeństwo do N. Serca P. J. z procesją wokół kościoła  z Najśw. Sakramentem i Msza Św. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

5. We czwartek Oktawa Bożego Ciała. Prosimy co roku inną część parafii o przygotowanie ołtarzy przy Kościele. W tym roku Parafian z ul. Wiśniowa; I ołtarz blok nr 13, II nr 15, III nr 17 i IV blok nr 40 z ul. Sienkiewicza. Są  banery do wykorzystania, które trzeba ustawić i udekorować.

Zapraszamy Poczty Sztandarowe, szkoły ze sztandarami, harcerzy, kombatantów, ministrantów, chór, Rycerstwo Niep., Koła Różańcowe, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne      i wszystkich parafian. Niech ta procesja będzie manifestacją naszej wiary w obecność Chrystusa w N. Sakramencie.

6. W piątek UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO SERCA  P. J. i ostatnia procesja.

 W Tę Uroczystość post nie obowiązuje.

7. W sobotę Niepokalanego Serca NMP.

8. W przyszłą niedzielę na Sumie odprawi Prymicyjną Mszę Św. Ks. Damian Nowak, który był u nas na Wielkopostnej praktyce duszpasterskiej.

9. w przyszłą niedzielę Dzień Fatimski. Zapraszamy na Mszę i Różaniec o godz. 2000

10. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

11. Apostolat Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zapraszamy w poniedziałek na Mszę wieczorną i spotkanie.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.                 

13. Fundacja Centrum życia i Rodziny skierowała petycję do sejmu o przeniesienie Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca. Za zgodą Ks. Biskupa przy kościołach są zbierane podpisy poparcia projektu obywatelskiego. Potrzebny jest nr pesel.

14. Policji i Straży za bezpieczne przeprowadzenie Procesji Bożego Ciała ulicami naszego miasta składamy Serdeczne Bóg Zapłać.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                                               W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Prorok w suwerennej ojczyźnie - 30 rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (1991 r.). Papież zaproponował Polakom nauczanie o Dekalogu.
- Jana Pawła II Dekalog dla Polaków. Czy nauczanie papieża sprzed 30 lat jest aktualne w nowych realiach?
- Nauka Prymasa Tysiąclecia: wolność i zawierzenie.
- Bezpieczne pielgrzymowanie. Jak będzie wyglądało piesze pielgrzymowanie w tym roku?
- Defilada '46 bez Polaków, czyli o tym, jak Brytyjczycy zdradzili Polskich żołnierzy.                                                                                                                                        W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Nowi diakoni i prezbiterzy Kościoła kieleckiego.
- Św. Józef w naszych parafiach - trwa peregrynacja.
- Oddali głos św. Józefowi (teatr w par. św. Jadwigi w Kielcach).                                                                                                                                    W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

- Polska jest liderem w spadku religijności młodego pokolenia. Czy to już katastrofa?
- Dlaczego młodzi odchodzą od kościoła? Przyczyn jest wiele...
- Klucze do Eucharystii. Jak zrozumieć Najświętszy Sakrament?
- Po co mieliśmy papieża Polaka? Czy przypadkiem nie traktujemy go jako maskotki z przeszłości?
- Powrócimy na szlaki? Czy ruch pielgrzymkowy ma szansę na odbudowę?                             
                                                               

Ogłoszenia Niedz. Trójcy Św.
2021-05-30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   30 V. 2021 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przeżywamy Wizytację Kanoniczną naszej Parafii.   W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza gościmy Bp. Pomocniczego Ks. Andrzeja Kaletę. Na Mszę Św. z Ks. Biskupem o 1030zapraszamy, dzieci, młodzież, Koło  Misyjne, Kościół Domowy.

Na główną uroczystość na Sumie zapraszamy wszystkich parafian, Róże Różańcowe, Wspólnotę Miriam, Apostolat Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym, Apostolat Maryjny, Rycerzy Niepokalanej.

Zapraszamy na modlitwy z Biskupem za zmarłych o godz. 1430 na Cmentarzu Komunalnym i godz. 1500 na Cmentarzu Parafialnym. 

2. W 31 maja poniedziałek po  Uroczystości Trójcy Świętej Święto Nawiedzenia NMP u nas Odpust Włoszczowski. Msze Św. o 630, 900, 1200, dzieci zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1500                                     z indywidualnym Błogosławieństwem Biskupa, a o godz. 1700 Bierzmowanie.

3. We wtorek Św. Justyna męczennika.

4. 3 czerwca we czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze Św. o godz. 730, 900, po procesji - ok.1100 i o 1800.  Po uzgodnieniu z Sanepidem, ponieważ na procesji może być trudno zachować dystans społeczny, dlatego prosimy by założyć maseczki.

O godz. 900 zgromadzimy się na Mszę Św. w naszym kościele. Około godz. 1000 wyruszymy                           w procesji ulicami naszego miasta; Plac Wolności, Przedborska, Góral, Młynarska, Sienkiewicza,   Plac Wolności do Kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało;  Plac Wolności 35 – Cukiernia Migoń, przy Krzyżu na skrzyżowanie ul. Przedborskiej i Góral, przy Krzyżu na skrzyżowaniu ul. Góral i Młynarska, przed sklepem u Witczyka na ul Sienkiewicza. Na Procesję Eucharystyczną zapraszamy; Poczty Sztandarowe, szkoły ze sztandarami, harcerzy, kombatantów, ministrantów, chór, Rycerstwo Niep., Koła Różańcowe, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne, rocznicowe i wszystkich parafian. Udekorujmy nasze domy i całą trasę. Okażmy znak zewnętrznej radości i dziękczynienia za obecność Chrystusa w Eucharystii. Niech wszystkie krzyże będą udekorowane. Proszę nie rozrzucać trawy na ulicy.

5. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, o 1730 Nabożeństwo do N. Serca P. J. z procesja wokół kościoła  z Najświętszym Sakramentem i Msza Św. W przyszłą niedzielę Procesja po Sumie, która jest o godz. 1200. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

6. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy kościele na oktawę Bożego Ciała ul. Wiśniowa; I ołtarz blok nr 13, II nr 15, III nr 17 i IV blok nr 40 z ul. Sienkiewicza.

7. W pierwszy czwartek m.– O godz. 1730 Nabożeństwo  do N. S. P. J. , Godzina Św. o godz. 1800 Msza Św.,i spotkanie Różańcowych

W pierwszy piątek miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, 1700 dla dzieci                  i młodzieży, Nabożeństwo do N. S. P. J. , procesja i o 1800 Msza Św., następnie Wystawienie N. Sakr. i Adoracja do godz. 2000. Spow. pierwszopiątkowa codz. przed nab., oraz w piątek od 1630

W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej                                   i przed Mszą wieczorną. Na godz. 1800 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą Opiekunkę Rodzin by pomagała rodzinom rozwiązywać wszelkie problemy i trudności.

8. We wtorek rozpoczynamy czerwiec i Nabożeństwa do NSPJ o godz. 1730.

9. W sobotę św. Bonifacego, bpa i m.

  1. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.                 

12. Nadal obowiązują maseczki i dystans społeczny. U nas w kościele może być 35 osób. Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie.

13. Fundacja Centrum życia i Rodziny skierowała petycję do sejmu o przeniesienie Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca. Za zgodą Ks. Biskupa przy kościołach są zbierane podpisy poparcia projektu obywatelskiego. Potrzebny jest nr pesel.

14. W przyszłą niedzielę będzie kwesta na fundusz remontowo – budowlany kościołów w diecezji.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                              

Ogłoszenia N. Zesłania Ducha Św.
2021-05-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE            23. V. 2021 – Niedziela Zesłania Ducha Św.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. W tradycji Zielone Święta.

2. Dzisiaj o godz. 1630 będzie poświęcenie pól jak zwykle; w Dankowie, Kuzkach, Motycznie i Włoszczowie. Zgonie z zarządzeniem nie będzie procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, księża dojadą, przy każdym ołtarzu będzie modlitwa i błogosławieństwo, bez Mszy Św.

Msze Św. o dobre urodzaje będą odprawione w Kościele dzisiaj;  Danków M. o 900, Kuzki  o 1200, Motyczno o 1500 i Włoszczowa o 1800.

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 630, 900, 1200, 1700, 1800.

4. W  CZWARTEK  ŚWIĘTO  KU  CZCI  JEZUSA  CHRYSTUSA  NAJWYŻSZEGO  I WIECZNEGO  KAPŁANA .    

5. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, będzie Wizytacja Kanoniczna naszej Parafii. W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza przyjedzie Bp. Pomocniczy Ks. Andrzej Kaleta. Na spotkanie z Ks. Biskupem Mszę Św. o 1030, zapraszamy; dzieci, młodzież, Koło  Misyjne, Kościół Domowy,

Na główną uroczystość na Sumie zapraszamy wszystkich parafian, Róże Różańcowe, Wspólnotę Miriam, Apostolat Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym, Apostolat Maryjny, Rycerzy Niepokalanej.

Zapraszamy na modlitwy z Biskupem za zmarłych o godz. 1430 na Cmentarzu Komunalnym i godz. 1500 na Cmentarzu Parafialnym. 

6. W 31 maja poniedziałek po  Uroczystości Trójcy Świętej w nasz Odpust Włoszczowski zapraszamy dzieci o godz. 1500 na Mszę Św. z indywidualnym Błogosławieństwem Biskupa, a o godz. 1700 Bierzmowanie.

7. Przygotowanie do Bierzmowania w czwartek i w piątek po Mszy wieczornej.

8. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w sobotę o1600.

9. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

10.  We czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.                  

12. Nadal obowiązują maseczki i dystans społeczny. U nas w kościele może być 35 osób.  Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie.

13. 3 czerwca we czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze Św. o godz. 730, 900, po procesji - ok.1100 i o 1800.  Po uzgodnieniu z Sanepidem, ponieważ na procesji może być trudno zachować dystans społeczny, dlatego założymy maseczki.

O godz. 900 zgromadzimy się na Mszę Św. w naszym kościele. Około godz. 1000 wyruszymy w procesji ulicami naszego miasta; Plac Wolności, Przedborska, Góral, Młynarska, Sienkiewicza, Plac Wolności do Kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało;  Plac Wolności 35 – Cukiernia Migoń, przy Krzyżu na skrzyżowanie ul. Przedborskiej i Góral, przy Krzyżu na skrzyżowaniu ul. Góral i Młynarska, przed sklepem Witczyka na ul. Sienkiewicza.

Na procesję Eucharystyczną udekorujmy nasze domy i całą trasę. Okażmy znak zewnętrznej radości i dziękczynienia za obecność Chrystusa w Eucharystii. Niech wszystkie krzyże będą udekorowane. Proszę nie rozrzucać trawy na ulicy.

14. Fundacja Centrum życia i Rodziny skierowała petycję do sejmu o przeniesienie Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca. Za zgodą Ks. Biskupa przy kościołach będą zbierane podpisy poparcia projektu obywatelskiego. Potrzebny jest nr pesel.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                               W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

- Wiosną powieje od charyzmatyków? W czym tkwi popularność ruchów charyzmatycznych?
- Dwa Serca, jedno bicie. Serce Jezusa i Serce Maryi; - Jana Pawła II Dekalog dla Polaków
W Niedzieli Kieleckiej m.in.: - Św. Józef w parafiach dekanalnych                                                                                                                              W Gościu Niedzielnym m.in.: - Europejskie wakacje. Na jakich zasadach będzie można wyjechać za granicę?

 

Ogłoszenia VII N. Wielkanocy
2021-05-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   16. V. 2021 – VII N. Wielkanocy

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed Sumą procesja z Figurą Zmartwychwstałego Chrystusa.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 1630 będzie poświęcenie pól jak zwykle; w Dankowie, Kuzkach, Motycznie i Włoszczowie. Zgonie z zarządzeniem nie będzie procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, księża dojadą, przy każdym ołtarzu będzie modlitwa i błogosławieństwo, bez Mszy Św.

Msze Św. o dobre urodzaje będą odprawione w Kościele w przyszłą niedzielę 23 maja;  Danków M. o 900, Kuzki  o 1200, Motyczno o 1500 i Włoszczowa o 1800.

3. Rycerzy Niepokalanej zapraszamy dzisiaj na godz. 1800.

4. Spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią Św. będzie we czwartek od 1600.

5. Dzieci Komunijne zapraszamy na spotkanie po Mszy wieczornej w poniedziałek kl. A,          środę kl. B.

6. W sobotę I Komunia Św. będzie wg następującego porządku; kl. A o 900,  kl. B o 1030,

kl. C o godz. 1200., z zastosowaniem wszelkich zasad reżimu Sanitarnego.

7. Przygotowanie do Bierzmowania w piątek po Mszy wieczornej.

8. Bierzmowanie będzie 31 maja w poniedziałek w nasz Odpust Włoszczowski o godz. 1700.

  1. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

10. Za dwa tygodnie będzie Wizytacja Kanoniczna Parafii.            W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza przyjedzie Bp. Pomocniczy Ks. Andrzej Kaleta. Na Mszę Św. o 1030, zapraszamy; dzieci, młodzież, Krąg Misyjny, Kościół Domowy,

Na główną uroczystość na Sumie zapraszamy wszystkich parafian, Róże Różańcowe, Wspólnotę Miriam, Apostolat Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym, Apostolat Maryjny, Rycerzy Niepokalanej.

Zapraszamy na modlitwy za zmarłych o godz. 1430 na Cmentarzu Komunalnym i godz. 1500 na Cmentarzu Parafialnym.  

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.                  

12. Nadal obowiązują maseczki i dystans społeczny. U nas w kościele może być 35 osób.  Na zewnątrz, uczestnicy przebywają  w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie i również zakrywają usta i nos

13. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św.

14. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego Wspólnota Miriam o godz. 2000 zaprasza na modlitewne czuwanie.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                               W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

- Spis powszechny jest bezpieczny - uważa prezes GUS Dominik Rozkrut
- Góra z widokiem na wieczność . Zlecona podczas wniebowstąpienia misja jest nadal aktualna
- Bez kręgosłupa. Wprowadzenie obowiązkowych lekcji religii bądź etyki to wysiłek, który warto ponieść
- Ewangelia w czasach kryzysu. Czy dzisiejsze czasy ułatwiają czy utrudniają głoszenie Ewangelii?
- Energia od nowa. Jaki jest potencjał energetyki odnawialnej w Polsce?
- Nie do zdarcia. Mimo rozwoju mediów elektronicznych książki nigdy nie znikną                                                                  

W Niedzieli m.in.:  - Najpiękniejsze dopiero przed nimi. I Komunia Święta
- Sakrament to nie zwyczaj. Jak świętujemy I Komunię? ;     - Sądowe nękanie Radia Maryja
- Zeświecczenie na progu Kościoła. Dekadę temu przestrzegał o tym Benedykt XVI. Dziś to już realne niebezpieczeństwo;   - Jana Pawła II Dekalog dla Polaków                                                                                                               

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:- Diecezja zawierzona św. Józefowi
- Z nadzieją dla hospicjum (par. Miechów);   - Renowacja na następne stulecia (prace w Sędziszowie)
- Budują mosty przez kulturę (kulturalna oferta parafii katedralnej)
- Kartofel i ewangelizacja, czyli o tym, co jest najważniejsze w misji Kościoła (echa Tygodnia Biblijnego)

Ogłoszenia VI N. Wielkanocy
2021-05-09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   9. V. 2021 – VI N. Wielkanocy

1. Peregrynacja Obrazu Św. Józefa w naszym Kościele jest od 8 do 15 maja.

2. Zapraszamy do Kościoła na modlitwę przy Obrazie Św. Józefa i Św. Rodziny. Modlitwy będziemy kończyć czuwaniem i Apelem o 2030. Bardzo prosimy o liczny udział w czuwaniu i modlitwie. Szczególnie zapraszamy grupy modlitewne. Można składać do puszki podziękowania i prośby, w ich intencji będziemy się modlić codziennie na Apelu.

W czasie rozważania o 2030 będziemy się modlić;

W sobotę – za rodziny.

W niedzielę – za młodzież.

W poniedziałek - za osoby samotne.

We wtorek – za  kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W środę –  za chorych, cierpiących i zmagających się z trudnościami w życiu.

We czwartek  o 2000 – z Matką Bożą Fatimską i Św. Józefem.

W piątek o 2030 – za Ojczyznę.

W sobotę o 1600 Msza Św. w intencji próśb i podziękowań, i pożegnanie Obrazu Św. Józefa, Który  przekażemy do Czarncy.

3. We czwartek o 2000 Nabożeństwo Fatimskie.

4. W piątek Św. Macieja Apostoła.

5. W maju Nabożeństwa Majowe będą o godz. 1730 i o 1800 Msza Św.

6. Dzieci Komunijne zapraszamy na spotkanie po Mszy wieczornej w poniedziałek kl. A,          środę kl. B, we czwartek Kl. C.

7. Przypominamy, że I Komunia Św. będzie 22 maja wg następującego porządku; kl. A o 900,      kl. B o 1030, kl. C o godz. 1200., z zastosowaniem wszelkich zasad reżimu Sanitarnego.

8. Przygotowanie do Bierzmowania w piątek po Mszy wieczornej.

9. Bierzmowanie będzie 31 maja w poniedziałek w nasz Odpust Włoszczowski o godz. 1700.

  1. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

11. Rycerzy Niepokalanej zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 1800.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.                  

13. Nadal obowiązują maseczki i dystans społeczny. U nas w kościele może być 35 osób.                                      Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie i również zakrywają usta i nos

14. Rodziców Dzieci Komunijnych zapraszamy w sobotę o 900 do sprzątania przy Kościele.

15. Policja przypomina i ostrzega przed naciągaczami i oszustami. Informacje w gablocie.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                               W najnowszej Niedzieli m.in.: - To nabożeństwo zmieni świat. Nabożeństwo fatimskie

- Trzeba być znakiem sprzeciwu - wywiad z abp Markiem Jędraszewskim
- Litania nie tylko na maj. Jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej?
- Uratował życie papieża. 40 lat temu dokonano zamachu na Jana Pawła II
- Pycha, która zrodziła zbrodnię (historia męczeństwa św. Stanisława biskupa)                                                                                                                                         W Niedzieli Kieleckiej m.in.:  - Wszyscy pielgrzymujemy do św. Jakuba
- Pielgrzymi cenią stałość oferty duszpasterskiej (par. Zielenice)
- Czczą Królową Korony Polskiej (Pawłowice w par. Michałów)
- Kaplica czeka na renowację (par. Skorczów)
- Dom pachnący miłością (Dom w Piekoszowie)     - Wspierajmy hospicjum                                                                                                                                                                       W Gościu Niedzielnym m.in.: - W sytuacji awaryjnej, czyli jak Kościół pomaga w pandemii?

- Bogactwo Kościoła. Jaka jest rola seniorów we wspólnocie wierzących?
- Dlaczego Maryja się objawia? Jaką rolę odgrywają objawienia prywatne?
- Spór o paszporty (covidowe)

Ogłoszenia V N. Wielkanocy
2021-05-02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   2. V. 2021 – V N. Wielkanocy

1. Dzisiaj kazania wygłosi Ks. Piotr Pochopień Misjonarz z naszej Diecezji, który pracuje                    w Brazylii. Z tej racji przy kościele będzie kwesta na Jego działalność.

2. W maju Nabożeństwa Majowe będą o godz. 1730 i o 1800 Msza Św.

3. W poniedziałek NMP, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI.

Msze Św. jak w każdą niedzielę. Msza Św. za Ojczyznę o godz. 1200, a o 18,00 za Maturzystów.

4. W związku z Rokiem Św. Józefa wczoraj Ks. Biskup w Sanktuarium Św. Józefa w Kielcach na Szydłówku poświęcił kopie obrazów Św. Józefa dla każdego dekanatu, które od 1 maja przez tydzień będą wystawione do modlitwy w poszczególnych parafiach, taka będzie forma peregrynacji. Obecnie obraz znajduje się u Sióstr. W naszym Kościele ten obraz będzie wystawiony do modlitwy od 8 do 15 maja

5. W sobotę o godz. 1730 Obraz uroczyście wniesiemy do Kościoła i przywitamy. Po Mszy Św. wieczornej będzie czuwanie, zakończone Apelem Jasnogórskim.

6. W pierwszy czwartek miesiąca– o godz. 1730 Nabożeństwo Majowe, Godzina Św., Msza Św.             i Spotkanie Różańcowych.

7. W pierwszy piątek miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, 1700 dla dzieci   i młodzieży, Nabożeństwo Majowe  i o 1800 Msza Św. następnie Wystawienie N. Sakramentu                      i Adoracja do godz. 2000. Spow. pierwszopiątkowa codziennie przed nab., oraz w piątek od 1630.

8. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

9. Dzieci Komunijne zapraszamy na spotkanie po Mszy wieczornej środę kl. B, we czwartek Kl. C.

10. Przypominamy, że I Komunia Św. będzie 22 maja wg następującego porządku; kl. A o 900,      kl. B o 1030, kl. C o godz. 1200., z zastosowaniem wszelkich zasad reżimu Sanitarnego.

11. Wspólnota „Miriam” zaprasza w poniedziałek na godz. 1800.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.                                                                                                 13. Nadal obowiązują maseczki i dystans społeczny. U nas w kościele może być 26 osób.                                      Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie i również zakrywają usta i nos.

14. Burmistrz przypomina o obowiązku spisania się. Więcej informacji w Gablocie.

15.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

W najnowszej Niedzieli m.in.:  - Józef - Święty (nie) tylko dla mężczyzn
- Demokracja potrzebuje Królowej - MB Królowa Polski
- Jana Pawła II Dekalog dla Polaków - Co papież mówił nam o przykazaniu VI?
- Złodzieje dusz - sekty. Jak się przed nimi bronić?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:   - Miłosierdzie - oblicze kochającego Ojca (jubileusz w Pińczowie)
- Dziedzictwo polskości na Ukrainie;   - Św. Józef z ikony

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: - Tego się nie zlikwiduje. Dr Jarosław Szarek o roli IPN-u

- Kulturę solidarności zastąpiła w Polsce kultura gniewu. Tylko co można na tym zbudować?
- Jeszcze będzie normalnie - pandemia wyzwoliła w nas tęsknotę za spotkaniami. Wkrótce na nowo ruszą domy rekolekcyjne;      - Odtrutka. Święty Józef nie jest proletariuszem
- Nowe wezwania litanii loretańskiej - papież Franciszek dopisał trzy wezwania. Co one oznaczają?
- Pieniądze, ale co w zamian? Czy unijny Fundusz Odbudowy jest pułapką? Czy będziemy musieli spłacać długi innych państw?;     - Do końca z pasażerami - historia kapłanów z Titanica
- Jak długo utrzymuje się odporność na koronawirusa u tych, którzy się zaszczepili?

 

Ogłoszenia IV N. Wielk.
2021-04-25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   25. IV. 2021 – IV N. Wielkanocy

1. Dzisiaj na Sumie będziemy się modlić w intencji poległych,  zmarłych i żyjących żołnierzy  27 i 74 Pułku Piechoty A. K. oraz innych formacji zbrojnych.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Zakonów.

3. Dzisiaj modlimy się za kierowców.

4. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

5. We czwartek Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

6. W tym tygodniu I Sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy w intencji Rodzin.

7. W sobotę rozpoczynamy maj i Nabożeństwa Majowe, które będą o godz. 1730 i o 1800 Msza Św.

8. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi Ks. Piotr Pochopień Misjonarz z naszej Diecezji, który pracuje w Brazylii. Z tej racji przy kościele będzie kwesta na Jego działalność.

9.  W związku z Rokiem Św. Józefa 1 maja Ks. Biskup w Sanktuarium Św. Józefa w Kielcach na Szydłówku poświęci kopie obrazów Św. Józefa dla każdego dekanatu, które od 1 maja przez tydzień będą adorowane w poszczególnych parafiach, taka będzie forma peregrynacji. W naszym Kościele ten obraz będziemy adorować od 8 do 15 maja.

10. W poniedziałek na Mszy o 1800 modlimy się w intencji Ks. Marka z racji Jego Imienin.

11. W przyszłą niedz. na Mszy o 1800 modlimy się w intencji Ks. Proboszcza w Dniu Jego Imienin.

12. Wiosenna Akcja Honorowego Oddawania Krwi – 27.04. 2021 r. (wtorek) godz. 9.00 – 13.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Wiśniowej 2.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.                                                                                                 14. Nadal obowiązują maseczki i dystans społeczny. U nas w kościele może być 26 osób.                                      Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie i również zakrywają usta i nos.

15. Agencja Rolna przypomina o zgłaszaniu się po dopłaty. Więcej informacji w gablocie.

16.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: - Kto dzisiaj chce być księdzem? Odpowiadają rektorzy seminariów duchownych (a do tego piękne zdjęcie z Kielc - m.in. obecnych neoprezbiterów);  - Klerycy starsi wiekiem, czyli seminarium 35+

- Skąd się biorą powołani? Gdy mówimy o powołaniach nie możemy zapominać o rodzinach
- Krzyż był dla niego kluczem do zrozumienia wszystkiego, co się wydarzyło w jego życiu - św. Jan Paweł II
- Prawda o szczepionkach - szczepienie przeciw COVID-19 z bioetycznego punktu widzenia

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Św. Józef z Ojcowa
- Głoszą zmartwychwstanie Jezusa (siostry zmartwychwstanki ze Szczekocin)
- Dobrzy ludzie wokół hospicjum (Busko-Zdrój)
- O katechezie w dobie pandemii - mówi ks. dr Karol Zegan

W Gościu Niedzielnym m.in.:  - Na czym polega kierownictwo duchowe i jak z niego korzystać
- Wszystkie ręce na pokład - O. Józef Augustyn SJ o pustoszejących seminariach i oczyszczeniu Kościoła;   - O pandemii teologicznie. Jaki jest duchowy sens pandemii? Jak odczytać ten znak czasu? Odpowiada ks. Jerzy Szymik (i Benedykt XVI)
- Czas zadawania pytań - o zdalnym nauczaniu katechezy i wyzwaniach w pracy katechetycznej mówi ks. dr hab. Roman Buchta;  - Świętość w gwiazdach dwunastu - Robert Schuman twórca Unii Europejskiej. Był chrześcijańskim demokratą, ale zupełnie innym od dzisiejszych chadeków. Kryzys UE zaczął się w momencie odejścia od chrześcijańskich korzeni
- Dwa artykuły o pandemii: Czym nas szczepią? Czy amantadyna pomaga?

Ogłoszenia III N. Wielkanocy
2021-04-18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18. IV. 2021 – III N. Wielkanocy

1. Dzisiaj Piątą Niedzielą Czytania Pisma Świętego rozpoczniemy Trzynasty Tydzień Biblijny.  

2. W piątek Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i m., Głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

3. W przyszłą niedzielę na Sumie będziemy się modlić w intencji poległych,  zmarłych i żyjących żołnierzy 27 i 74 Pułku Piechoty A. K. oraz innych formacji zbrojnych.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Zakonów.

5. W przyszłą niedzielę modlimy się za kierowców.

6. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

7. W związku z Rokiem Św. Józefa 1 maja Ks. Biskup w Sanktuarium Św. Józefa w Kielcach na Szydłówku poświęci kopie obrazów Św. Józefa dla każdego dekanatu, które od 1 maja przez tydzień będą adorowane w poszczególnych parafiach, taka będzie forma peregrynacji.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

9.  Nadal obowiązują maseczki i dystans społeczny. U nas w kościele może być 26 osób.

Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie i również zakrywają usta i nos.

10. Miło nam poinformować o sukcesie dzieci z naszej parafii odniesionym w XXV Konkursie Biblijnym diecezji Kieleckiej. Tegoroczną laureatką została Joanna Suliga zajmując III miejsce.  W konkursie wyróżnieni zostali; Lipniak Julia, Kancerek Lena i Dawid Paluch. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników uczniom Szkoły Podstawowej nr 1.                                                  

11. Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma świętego, każdy z nas wychodząc z kościoła otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma św.   Z przygotowanych koszyczków przy gazetach weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.

- Kościół to nie fabryka świętych. Kto z Polaków może wkrótce zostać ogłoszony świętym lub błogosławionym. Jak żyć, żeby być świętym?; - Sąd Boży - przeraża czy daje nadzieję?; - Jana Pawła II Dekalog dla Polaków
- Jak nie stać się łupem diabła... - mówi egzorcysta o. Francois-Marie Dermine
- Stare błędy lubią się mścić - walec kontrkultury przetacza się przez polskie uczelnie i niszczy niezależnie myślących.
W Niedzieli Kieleckiej m.in.:  - Nowe szaty dla Królowej i Jej Syna (par. Brzeziny)
- Miejmy odwagę powiedzieć "nie zabijaj";    - Chrzest Polski. Co historycy ustalili?
- Wkrótce peregrynacja obrazu z sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny
W Gościu Niedzielnym m.in.:   - Co po COVID-19? Jak dojść do formy sprzed choroby?
- To się dobrze skończy - ks. Krzysztof Wons o swoich spotkaniach z Biblią
- Bóg się uśmiecha. Radość to normalny stan autentycznego chrześcijanina
- Za innych. Na czym polega modlitwa wstawiennicza?
- Niekończąca się historia. Czy poradziliśmy sobie z wirusem?
- Historia Niemca uczestniczącego w zamordowaniu rodziny Ulmów. "Wiem, że wyświadczył ludziom wiele dobra" - tak uważa córka oficera. To kolejny dowód, że Niemcy nie rozliczyli się ze swoją nazistowską przeszłością

 

Ogłoszenia II N. Wielkanocy
2021-04-11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11. IV. 2021 – II N. Wielkanocy

1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia przy kościele będzie kwesta na Caritas. Niedziela Miłosierdzia została ustanowiona by nam przypomnieć o wielkiej potrzebie daru Bożego Miłosierdzia. O Boże miłosierdzie prosimy dla naszych drogich nam zmarłych.

2. W poniedziałek na Mszę wieczorną zaprasza Wspólnota Miriam i na Adorację.

3. W piątek na Mszę wieczorną i spotkanie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej.

4. Ministrantów zapraszamy w środę na Mszę wieczorną i spotkanie.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

6. Nadal obowiązują maseczki i dystans społeczny. U nas w kościele może być 26 osób.

Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie i również zakrywają usta i nos.

7.  Za tydzień Niedzielą Czytania Pisma Świętego rozpoczniemy Trzynasty Tydzień Biblijny.  

8.                                          KOMUNIKAT Ks. Biskupa

                        Drodzy Diecezjanie!

         Od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego. W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas. W Diecezji Kieleckiej nasza diecezjalna Caritas obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii. Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii.

         Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub inne darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku.

         Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite i obfite Boże błogosławieństwo.                

Wasz Biskup   † Jan Piotrowski

9. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta koło włoszczowskie składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian za złożone dary pieniężne do puszek e kwocie 2435,82 zł.

Dziękujemy także darczyńcom;

- Pan Ochocki Józef – piekarnia.

- Pan Migoń Cezary – cukiernia;       - Pan Musiał Krzysztof – cukiernia.

- Państwo Piechota Danuta i Dawid – Sad Danków Mały.

- Pani Ziółkowska Agnieszka – masarnia z Baryczy.

Od których otrzymaliśmy artykuły żywnościowe.

Rozdaliśmy ok. 80 paczek dla potrzebujących pomocy z terenu miasta i gminy.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
W najnowszej Niedzieli m.in.:- Koło ratunkowe nie tylko dla wierzących - Miłosierdzie Boże
- Ludzie Bożego Miłosierdzia - kult Bożego Miłosierdzia powoli przyjmował się w Kościele. Sylwetki ludzi, którzy przyczynili się do jego rozwoju;  - Święty od rodzin - Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach
W Niedzieli Kieleckiej m.in.: - Zabytkowy kościół ponownie otwarty (Kielce - Białogon); - Święci w Brzezinach
- Św. Józef czczony w Gołczy; - Potrzeba nowej wyobraźni miłosierdzia - Caritas Diecezji Kieleckiej
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:- Wielki Bóg i mały wirus. O tym, czy należy zamykać kościoły ze strachu przed wirusem i czy pandemia to kara ze strony Boga?

 

1 2 3 4
...
8 »