29-100 Włoszczowa
ul. Partyzantów 3
Diecezja Kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

::
więcej

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia VII N. zw.
2020-02-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23. II. 2020 – VII Niedziela Zwykła.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem:

"Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach".

2. Dzisiaj po Mszy o 10 spalimy palmy z ubiegłego roku. Popiołem tym posypiemy głowy

w Środę Popielcową.

3. Dzisiaj po Mszy o 1500 spotkanie z Rodzicami przed I Komunią Św.

4. Dzisiaj po Mszy wieczornej, Kurs Przedmałżeński.

5. Spotkanie Wspólnoty Miriam w poniedziałek o godz. 1800.

6. Zabawy karnawałowe kończymy we wtorek do godz. 2400.

7. W środę rozpoczyna się nowy Okres Roku Liturgicznego - Wielki Post, który kończy się Liturgią Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej. W Czasie Wielkiego Postu nie urządzamy wesel, zabaw i dyskotek. Ograniczamy wszelkie rozrywki, muzykę puszczamy ciszej, lub całkiem z niej rezygnujemy. W Wielkim Poście warto podejmować umartwienia, dodatkowe posty, ograniczyć oglądanie programów telewizyjnych. Szczególnie zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Módlmy się za tych, którzy lekceważą przepisy postne.

W Środę Popielcową Msze Św. o godz. 630, 900,1700i o 1800. Na wszystkich Mszach Św. posypanie głów popiołem, które przypomina nam o przemijalności naszego życia, wezwaniu do pokuty i zawierzeniu Ewangelii. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn., kto ukończył 14 rok życia zobowiązany jest do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. Ci, którzy ukończyli 18, a nie rozpoczęli 60 roku życia pokarmy postne mogą spożywać najwyżej 3 razy dziennie, jeden posiłek normalny, dwa skromniejsze, oczywiście można podjąć większe umartwienie. Zachęcamy również dzieci do podejmowania postnych praktyk.

8. W Poście w piątki Msza Św. będzie o godz. 1700i Droga Krzyżowa o 1730 – zapraszamy.

W niedziele Droga Krzyżowa o 1630, Gorzkie Żale o 1730 i Msza Św.

Od przyszłej niedzieli Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w środy po Mszy Św. o godz. 1730

9. Od Środy Popielcowej do I Niedz. W. P. obchodzi się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

10. We czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

11. We środę zapraszamy na godz. 1615 ministrantów i kandydatów na ministrantów.

12. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 1800 i potem spotkanie formacyjne.

13. Czuwaniu Rolników i sympatyków wsi na Jasnej Górze w dniu 4/5 marca.

14. Bóg Zapłać za ofiary złożone cele parafialne.

15. Pielgrzymka do Warszawy na Mszę świętą beatyfikacyjną kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę - 7 czerwca br. na Placu Piłsudskiego. Prosimy o zgłoszenia.

16. Z inicjatywy Społecznego Komitetu Upamiętnienia Ofiar Represji Reżimu Komunistycznego w latach 1945 – 1956 r. na Ziemi Włoszczowskiej, przy wsparciu władz samorządowych Powiatu Włoszczowskiego 1 marca 2020r. odbędzie się uroczystość odsłonięcia ufundowanego na tę okoliczność obelisku i tablicy poświęconej poległym, pomordowanym i więzionym w tym okresie mieszkańcom naszego regionu.

Program uroczystości; 12 Msza Św. w naszym Kościele w intencji tych ofiar.

Uroczyste przejście pod budynek Starostwa , odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, przemówienia i złożenie kwiatów. Organizatorzy zapraszają.

17. Tym, którzy przekażą 1% na Towarzystwo Św. Brata Alberta, Towarzystwo wypełni ten dokument i przekaże do Urzędu Skarbowego. Można zgłaszać się na Stołówce Brata Alberta od poniedziałku do piątku w godz. od 900 do1300, w niedzielę 8 marca po Mszach Św. Potrzebny Dowód Osobisty. Obecnie stoi przed nami trudne zadanie - wyposażenie nowej stołówki.

18. Kino Muza zaprasza na film religijny Najświętsze Serce 1 i 8 marca o 1300.

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenia VI N. zw.
2020-02-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16. II. 2020 – VI Niedziela Zwykła.

1. Dzisiaj po Mszy o 1500 spotkanie z Rodzicami przed Bierzmowaniem.

2. Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

3. Dzisiaj po Mszy wieczornej, rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński.

4. Wspólnota „Miriam” zaprasza na „Wieczór z Emmanuelem” - Mszę Św. oraz Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, podczas której będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Jezus mówi: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja Was pokrzepię”. Z wiarą i ufnością w Bożą moc zgromadźmy się przed Panem jutro o godz. 1800.

5. W piątek po Mszy Wieczornej zapraszamy Krąg Biblijny.

6. W sobotę Święto Katedry Świętego Piotra w Rzymie.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o 15 spotkanie z rodzicami przed I Komunią Św.

8. Bóg Zapłać za ofiary złożone cele parafialne.

9. Czuwaniu Rolników i sympatyków wsi na Jasnej Górze w dniu 4/5 marca.

10. W dniu 7 lutego ponad dwie tony darów zostały dostarczone naszym rodakom na Litwie. Krótka fotorelacja na stronie parafii. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

11. Pielgrzymka do Warszawy na Mszę świętą beatyfikacyjną kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę - 7 czerwca br. na Placu Piłsudskiego. Prosimy o zgłoszenia.

12. Z inicjatywy Społecznego Komitetu Upamiętnienia Ofiar Represji Reżimu Komunistycznego w latach 1945 – 1956 r. na Ziemi Włoszczowskiej, przy wsparciu władz samorządowych Powiatu Włoszczowskiego 1 marca 2020r. odbędzie się uroczystość odsłonięcia ufundowanego na tę okoliczność obelisku i tablicy poświęconej poległym, pomordowanym i więzionym w tym okresie mieszkańcom naszego regionu.

Program uroczystości; 12 Msza Św. w naszym Kościele w intencji tych ofiar.

Uroczyste przejście pod budynek Starostwa , odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, przemówienia i złożenie kwiatów. Organizatorzy zapraszają.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: - Dla mnie on jest wielki. Tak o Janie Pawle II mówi Papież Franciszek w swoim najnowszym wywiadzie książkowym.; - Cyryl, Metody i ich metody. W głoszeniu nauki nie można zmieniać jej treści, ale sposób przekazywania jak najbardziej

- Bóg od kuchni. Czyli o tym, co jadł Jezus.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Jest czas zabawy. Jak przeżywano karnawał w dawnych czasach

- Drogowskazy katolika. Przykazania kościelne towarzyszą każdemu od czasu Pierwszej Komunii Świętej. Te pięć zdań wskazuje na minimalne wymagania moralne i liturgiczne chrześcijanina.

- 50 konfesjonałów to za mało. O objawieniach Matki Bożej      i o pątniczym fenomenie Medjugorie mówi abp Henryk Hoser; - Modlił się nawet za Bieruta i Gomułkę – kard. Stefan Wyszyński

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Z gwiazdami przy pustym Grobie – spotkanie misyjne w Miechowie

- Postawa adoracji wywyższa człowieka – wywiad z bp. Andrzejem Kaletą

- Poznawanie w modlitwie. Echa Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

- Ponadto wiadomości z Pierzchnicy, Sędziszowa i z kieleckiego Karmelu.

Ogłoszenia V N. zw.
2020-02-09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9. II. 2020 – V Niedziela Zwykła.

1. Jutro Św. Scholastyki, dz.

2. Jutro o 1800spotkanie Wspólnoty Miriam.

3. We wtorek wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorych, ogłoszony przez Jana Pawła II w 1992r.       W tym dniu stajemy z chorymi przed Boskim Lekarzem, uzdrawiającym i przychodzącym z pomocą ludzkim słabościom. Z całym Kościołem prosimy o łaskę zdrowia dla chorych i cierpiących. Ogarniamy naszą modlitwą opiekujących się chorymi i całą służbę zdrowia. Zapraszamy chorych na Mszę Św. o godz. 9.00.

Prosimy - dowieźcie chorych na tę Mszę Św.

4. W piątek Św. Cyryla mnicha i Metodego bp. PATRONÓW EUROPY.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 1500 spotkanie z Rodzicami przed Bierzmowaniem.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej, rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński.

8. Wspólnota „Miriam” zaprasza na „Wieczór z Emmanuelem” - Mszę Św. oraz Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, podczas której będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Jezus mówi: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja Was pokrzepię”. Z wiarą i ufnością w Bożą moc zgromadźmy się przed Panem 17 lutego (poniedziałek) o godz. 1800.

9. Skarbonka za ławkami do Środy Popielcowej zbiera na TV TRWAM i Radio MARYJA.

9. Towarzystwo Św. Brata Alberta Koło Włoszczowa już ma własną osobowość prawną Pożytku Publicznego i NR KRS 0000807265, dlatego zachęcamy by 1% podatku wypełniając PIT wpisać numer naszego Koła, wtedy pieniądze zostaną w naszym oddziale. Ulotki z nr są przy gazetach i w kruchcie. Są też przekazy na darowizny, ale te odpisujemy na innych zasadach - od przychodu, odzyskujemy procent podatku jaki płacimy do Urzędu Skarbowego.

10. We Włoszczowie przy Kościele Bł. Ks. J. Pawłowskiego jest duży kontener na makulaturę. Dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na MISJE.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Przeszłość rządzi światem. Polska po 1989 roku, nie wykorzystała okazji, by opowiedzieć światu własną historię, bez jej naciągania, ale też z zaakcentowaniem tego, czego Zachód nie znał, bo nie mógł lub nie chciał poznać? Przeszkodą okazało się romantyczne przekonanie, że prawda historyczna „sama się obroni”.

Pokój nauczycielski. Czy Jan Paweł II dołączy do elitarnego grona 36 Doktorów Kościoła?

Wejściówka do nieba. Msze Święte gregoriańskie, zamawiane w intencji zmarłych, mają im pomóc w osiągnięciu nieba, jak zresztą każda za nich modlitwa. To jedna z najbardziej tajemniczych praktyk w naszym Kościele. Pieczęć z góry. Dlaczego do beatyfikacji albo kanonizacji potrzebny jest cud? Jeden z nich zdarzył się na peruwiańskim okręcie podwodnym. I nie było to uzdrowienie

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Gdy choruje dziecko. W Polsce co roku rozpoznaje się ok. 1200 nowych zachorowań na nowotwory dziecięce. Za tymi liczbami kryją się konkretni ludzie i ich historie. W jaki sposób odnaleźć siłę w tak trudnych sytuacjach?

Wielkie małe rzeczy. Zmagają się z niepełnosprawnością synka i mają za sobą wiele trudnych przeżyć. Mimo wszystko starają się żyć normalnie i czerpać z życia to, co najlepsze. Wyjątkowa historia rodziny, która uważa, że to co robią to po prostu miłość do własnego dziecka.

Wołanie z fabryki śmierci. Powracamy do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Relacja z tego wydarzenia i świadectwa byłych więźniów obozu.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Walentynkowo. Czy można duszpastersko zagospodarować „Walentynki”? Można

Zabytki w remoncie (Wiślica). Osiem wieków kościoła w Działoszycach

Z okazji wspomnienia św. Walentego do każdego egzemplarza "Niedzieli" w prezencie dołączony został modlitewnik: „Modlitwy o miłość"

Ogłoszenia IV N. zw.
2020-02-02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2. II. 2020 – IV Niedziela Zwykła.

1. Dzisiaj w niedzielę - Ofiarowanie Pańskie – M. B. Gromnicznej. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. poświęcenie świec zwanymi Gromnicami. Dzieci Komunijne ze świecami od chrztu zapraszamy na godz. 1030

2. W 1997 r. Jan Paweł II to święto ustanowił Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą ogarniamy siostry zakonne, modlimy się o powołania do zakonów. Kwesta przy kościele będzie przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym. Ich modlitwa jest bardzo cenna dla nas       i całego świata.

3 Jutro Św. Błażeja poświęcenie świec i jabłek od chorób gardła.

4. Jutro po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym i o 1800 Wspólnoty Miriam.

5. W czwartek Św. Agaty dz. i m., poświecenie chleba.

7. W piątek Św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

8. We czwartek – pierwszy miesiąca– Godzina Św. przed Mszy Św. o 1700i spotkanie Różańcowych.

W piątek - pierwszy miesiąca – Msze Św. i Nabożeństwa czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800 i 1700. Po tej Mszy Św. Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 1900.

Spowiedź pierwszo-piątkowa codziennie przed nabożeństwami, oraz w piątek od 1630

9. 16 lutego po Mszy wieczornej, która jest o godz. 1800 rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński.

10. Puszka za ławkami do Środy Popielcowej zbiera na TV TRWAM i Radio MARYJA.

11. Towarzystwo Św. Brata Alberta Koło Włoszczowa już ma własną osobowość prawną Pożytku Publicznego i NR KRS 0000807265, dlatego zachęcamy by 1% podatku wypełniając PIT wpisać numer naszego Koła, wtedy pieniądze zostaną w naszym oddziale. Ulotki z nr są przy gazetach i w kruchcie.

12. We Włoszczowie przy Kościele Bł. Ks. J. Pawłowskiego jest duży kontener na makulaturę. Dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na MISJE.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Zatęsknić za Światłem. Święto Ofiarowania Pańskiego w liturgii wschodniej znane jest jako święto Spotkania (Hypapante). Inną jego nazwą jest Candelora, czyli święto Światła. Polska pobożność ludowa zna je jako święto Matki Bożej Gromnicznej.

Komu można odmówić Komunii św.? Nie zgadzają się w części czy całkowicie z nauczaniem Kościoła. Lekceważą swoje obowiązki religijne. Głoszą poglądy sprzeczne z doktryną. Czy można takim osobom odmówić Komunii św.? Muzeum Unii Europejskiej do poprawy. Podczas debaty o fałszowaniu historii przez Rosję zwrócono uwagę, że również instytucje unijne są temu winne. Kolejny raz krytyka spadła na Dom Historii Europejskiej.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: O świętość Dnia Pańskiego. Tegoroczny Dzień Judaizmu, obchodzony po raz 23. w Kościele katolickim 17 stycznia, stanowił zachętę do refleksji nad Dniem Świętym, amottem przewodnim zostały wybrane słowa „Pamiętaj odniu szabatu, aby go należycie świętować” (Wj 20,8).

Bóg wzywa do czegoś więcej. W Kielcach, na Kawetczyźnie znajduje się klasztor, w którym dwanaście sióstr karmelitanek bosych w cichości modli się za nas i Kościół. Ukryte przed światem, w ścisłej klauzurze, żyją na co dzień w zażyłości        z Bogiem.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Naród obłoku. Bp Jacek Kiciński mówi o istocie i różnych formach życia konsekrowanego oraz kryzysach powołanych. „Każda reforma w Kościele zaczynała się od reformy życia zakonnego.          Ale i każdy kryzys Kościoła rozpoczynał się od kryzysu życia zakonnego”.

Kapłaństwo to dla mnie za dużo. Giuseppe Ambrosoli mógł być bogatym przedsiębiorcą. Zamiast tego spędził życie na misji wśród trędowatych. Nikt nie chce ustąpić. O istocie konfliktu wokół reform wymiaru sprawiedliwości oraz szansie na porozumienie obozu rządzącego i opozycji.

Czas milczenia? Prof. Wojciech Świątkiewicz opowiada o reakcji (a właściwie o jej braku) społeczności akademickiej na wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Ewy Budzyńskiej. Czy naukowcy stali się tchórzami bojącymi się wyrażać własną opinię?

Ogłoszenia III N. zw.
2020-01-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26. 1. 2020 – III Niedziela Zwykła.

1. Jutro po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego    i o 1800 Wspólnoty Miriam.

2. W poniedziałek bł. Jerzego Matulewicza, bpa.

3 We wtorek Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

4. W piątek Św. Jana Bosko kapłana.

5. W przyszłą niedzielę - Ofiarowanie Pańskie – M. B. Gromnicznej. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. poświęcenie świec zwanymi Gromnicami. Dzieci Komunijne ze świecami od chrztu zapraszamy na godz. 1030

6. W 1997 r. Jan Paweł II to święto ustanowił Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą ogarniamy siostry zakonne, modlimy się o powołania do zakonów. Kwesta przy kościele będzie przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym. Ich modlitwa jest bardzo cenna dla całego świata.

7. W I Sobotę Miesiąca, - Po Mszach Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Na Mszy Św. o 1700 modlitwy w intencji rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież     i małżonków; dziękujmy za zgodne, udane małżeństwa, - prośmy o trwałe i szczęśliwe rodziny.

8. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Pobłogosławiliśmy waszym rodzinom, waszym domom. Wszystkim składamy Serdeczne Bóg za wspólną modlitwę i świąteczny nastrój. Na potrzeby Kościoła złożyliście 165 tyś. zł. Bóg Zapłać. Również Bóg zapłać, za złożone ofiary dla księży.

9. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Państwu, którzy tak chętnie i z wielkim sercem włączyli się w akcję "Wspieramy Polaków na Litwie". Zbiórka przeprowadzona została również w naszym Kościele, łączniezebrano 2 tony 300 kg darów. Rzeczy posegregowane według rodzaju i spakowane, w pierwszej połowie lutego zostaną dostarczone na Litwę.

Najszczersze wyrazy podziękowania kierujemy do Siostry Mieczysławy oraz osób, które bezinteresownie włączyły się w pomoc przy pakowaniu. Dziękujemy Szkołom ZDZ we Włoszczowie oraz Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta, jak również tym wszystkim, którzy już teraz deklarują swoje wsparcie przy kolejnej zbiórce. BÓG ZAPŁAĆ ZA CAŁE DOBRO.

10. Dzisiaj w Domu Kultury we Włoszczowie o godz. 1400 odbędzie się XXVII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

- Rocznica w cieniu polityki. Hołd dla ofiar Holokaustu w 75. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz

- Nie chodzi tylko o mnie - mówi prof. Ewa Budzyńska. Na państwowej, utrzymywanej z pieniędzy podatników uczelni szerzy się prześladowanie za poglądy naukowe. O skandalu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach; - Z głębi naszych serc. Książka Benedykta XVI i kard. Roberta Saraha

- Bez znajomości ani rusz. Chodzi o znajomość Pisma Świętego

W Niedzieli m.in. - Ewangelia w czasach internetu. Internet + ewangelizacja = sukces?

- Dziennikarz w czasach dezinformacji. Jak ocalić rzetelną informację w świecie pluralistycznych mediów?; - Czy dialog     z islamem jest możliwy? Wywiad z prof. Eugeniuszem Sakowiczem

- Słów kilka o religijności Polaków

- Dzieci w sieci. Jak chronić najmłodszych przed internetowymi niebezpieczeństwami

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: - Matka Boża odwiedzi parafian w Chomentowie

- Trzej Królowie w papa mobilu; - Powiększa się grono margaretek

- Odblask tajemnicy - wystawa w Muzeum Diecezjalnym

- Z Jezusem na piersi - nadzwyczajni szafarze Komunii świętej.

Ogłoszenia II N. zw.
2020-01-19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19. 1. 2019 – II Niedziela Zwykła.

1. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw               o Jedność Chrześcijan.

2. We wtorek Św. Agnieszki, dz. i m.

3. W piątek Św. Salezego, bpa i doktora Kościoła.

4. W sobotę Nawrócenie Św. Pawła Ap.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na prace w Kościele               i w budynkach parafialnych.

6. Dzisiaj po Mszy 1530 katecheza dla rodziców przed Bierzmowaniem.

7. Ze względu na ferie w przyszłą niedzielę katechezy dla rodziców przed I Komunią nie będzie.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 1400 w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się XXVII Świętokrzyski Konkurs Kolęd  i Pastorałek. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny.

9. Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu;

20. I.  poniedziałek 1600; - Oś. Broniewskiego bl. nr 3, 4, 5.

21. I. – wtorek od 1600; Oś. Broniewskiego bl. nr 6, 8, 9, 10.

22. I. – środa od 1600;- Oś. Broniewskiego bl. 11, 12, 13, 15, 16 i domy 25 i 29.

23. I. – czwartek od 1600; - Oś. Broniewskiego bl. nr 17, 18, 19, 20.

26. I. – piątek od 1600; - Oś. Broniewskiego bl. nr- 21, 22,23 i od 1730 na zgłoszenia.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

- Nie wszystko jedno. Dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną. Wywiad z ks. prof. Sławomirem Pawłowskim

- Brat staje się bratem. Co jakiś czas słyszymy o konwersjach ma katolicyzm. Jak do tego się odnieść?

- Przyjdź i bądź. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Kto nie za bardzo trwa przy Jezusie, za bardzo trwa przy sobie

- Niedzielni, połączeni, uczestniczący – jak wyglądają dziś kościelne statystyki?

- Lubi latać. Skoczek narciarski Dawid Kubacki. Nie tylko wielki sportowiec, ale i człowiek głębokiej wiary

W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Widzialna jedność jest naszym celem - mówi bp Krzysztof Nitkiewicz

- Pomieszani w miłości – jak wygląda życie w rodzinie,            w której mąż i żona są różnego wyznania?

- Łączy nas Chrystus – czego katolicy mogą się nauczyć od prawosławnych i luteran?

- Handel historią – obchody w Izraelu z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Szopki, które uczą czułości – konkurs rozstrzygnięty

- Relacja z Piotrkowic k. Wodzisławia

- Pomagają Afgańczykom (par. św. Maksymiliana w Kielcach)

- Parafia w Kostomłotach ma 80 lat

- Modlitwa w leśnych klimatach (Leśna Droga Krzyżowa          w Piotrkowicach)

- Kościół na Barwinku poświęcony

- Świąteczne wątki w Działoszycach

Ogłoszenia I N. zw. Chrzest P. Jezusa
2020-01-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12. 1. 2020 – I Niedziela Zwykła. Niedziela Chrztu P. J.

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu P. J. Rozpoczyna się czas zwykły   w Kościele. W Liturgii Słowa we Mszy Św. w niedziele Rok „A”, a w dni zwykłe Rok „II”.

2. W piątek Św. Antoniego, opata.

3. W czwartek na Mszę o 1700 zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej.

4. Bóg zapłać za ofiary składane na prace w budynkach parafialnych.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 1500 katecheza dla rodziców przed bierzmowaniem.

9. Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu;

13. I. - poniedziałek– 1600; ul. Ogrodowa

14. I. – wtorek -od 1600; ul Przedborska, Konopnickiej, Targowa i Tęczowa,

po 1730 Mickiewicza

15. I. - środa - od 1600– Czarnieckiego, Koniecpolska, Reja, po 1730 Kilińskiego.

16. I. – czwartek od 1600; ul. 1 Maja, Żwirki, Słowackiego i Topolowa, Dębowa

i Mleczarska, po 1730 Nowa i Śliska.

17. I. - piątek od 1600; ul. Wiśniowa całość z blokami i po 1730 Sadowa.

18. I. - sobota od 900; ul. Partyzantów, Oś. Broniewskiego bl. nr 1 i 2.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych? Argumentów za chrztem dzieci jest wiele, m. in. to, że nie odmawiamy sakramentu namaszczenia chorych osobom nieprzytomnym. Są też liczne i bardzo ważne biblijne przesłanki przemawiające za chrztem dzieci.

Chrzestny czy sponsor? Przyjęcie funkcji chrzestnego to odpowiedzialność przed Bogiem. Czy rodzice chrzestni zdają sobie sprawę, że podejmują zadanie pilnowania ognia, który ma się palić na wieki?

Kim jest kard. Luis Tagle? Jest nazywany „Wojtyłą z Azji”. Jest też coraz częściej wymieniany w gronie „papabilis” – kandydatów na ewentualnego następcę Franciszka.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Lectio divina to niezwykła możliwość spotkania z Bogiem w Jego słowie.

Kolędowali dla dzieci z Amazonii – relacja z Kroczyc

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.

Ideologia ekologizmu, czyli czym ekologia nie jest? Powinniśmy się troszczyć o nasz wspólny dom – to mówią wszyscy. Ale kto ma prawo w nim mieszkać – tu już opinie się różnią.

Sprawa rodzinna. Jacek Dziedzina pyta o potrzebę obchodzenia Dnia Judaizmu w Kościele katolickim.

Grill w piątek? No to klops… Czy Kościół rezygnujący w piątki z jedzenia mięsa jedynie psuje ludziom zabawę? Dlaczego ludzie wierzą wróżkom i astrologom?

Czy trafi mi się wierzące dziecko? Gdy dzieci odchodzą od Boga mają zazwyczaj kilkanaście lat. To wtedy zaczyna się problem z wiarą, czy raczej ujawnia się jej brak. Jak wychowywać dzieci, by nie porzucały wiary? Dlaczego dzieci odchodzą z Kościoła?

Ogłoszenia II N. po B. Narodzeniu
2020-01-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II N. po B. Narodzeniu 05. 01. 2020 r.

1. Dzisiaj na Mszy o 1030 będą Jasełka w wykonaniu Szkoły Podstawowej nr 1.

2. Jutro jest Uroczystość Objawienia Pańskiego – inaczej Trzech Króli. Porządek Mszy Św. niedzielny. W dniu swego narodzenia w Betlejem Jezus objawił się Narodowi Wybranemu. W dniu Święta Objawienia Obchodzimy pamiątkę Jego Objawienia się narodom pogańskim. W osobach Trzech Mędrców ze Wschodu. Jezus wypełnia Plan Ojca, Który pragnie, by wszyscy doszli do poznania prawdy i byli zbawieni. Dzień ten jest poświęcony misjom. Modlimy się za Katolickie Misje, o powołania duchownych i świeckich do pracy misyjnej. Ofiary złożone na tace będą na wsparcie Katolickich Misji. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy. Na stoliku będzie kadzidło i kreda. Ofiara za nie - złożona do puszki będzie przeznaczona na misje. Dym spalonego kadzidła przypomina naszą modlitwę unoszącą się do Boga. Kredą wypisujemy na drzwiach domu bieżący rok i pierwsze litery imion Mędrców. Na Mszy Św. o 1030będzie występ dzieci - Kolędników Misyjnych. Po tej Mszy Św. przy Kościele będzie kwesta – Kolędnicy Misyjni - Dzieciom na Misjach

3. Jutro o 1800modlitwy Apostolatu Pomocy Konającym          i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym.

Również jutro Adoracja i modlitwy Wspólnoty Miriam.

4. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, kończy się czas Bożego Narodzenia.

5. Bóg Zapłać za ofiary złożone cele parafialne.

6. Zbiórka darów na Litwę trwa do 7 stycznia.

7. Wizyta Duszpasterskaw tym tygodniu;

7.I. - wtorek; od 1600; ul. Głowackiego, Kraszewskiego, Polna, od 1800 Południowa.

8. I – środa – od 1600; ul. Śląska, Dworcowa.

9. I – czwartek - od 1600; ul. Młynarska, Spokojna, Wąska, po 1800 Wigury.

10. I – piątek – od 1600; ul. Góral; z obydwu stron, Zachodnia od końca, a po 1800od Młynarskiej

11. I – sobota –od 900 ul. Biernackiego, Sobieskiego, Strażacka

8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Gazety po 6 zł.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Recydywa stalinizmu. Atak Putina na Polskę.

Przesłanie nadal aktualne. Kardynał Stefan Wyszyński wzywał do wznoszenia się ponad przeciętność.

Czy tylko katolicy będą zbawieni? W świecie ochrzczeni stanowią mniejszość. Co zatem z pozostałymi?

O. Gałuszka o krytykach Papieża Franciszka, którzy zarzucają mu, że doprowadził do rozłamu i kryzysu, jakiego jeszcze w Kościele nie było. Nowa odsłona starego sporu. Andrzej Grajewski pyta co jest celem nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym?

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Oddany Maryi. „Niedziela” rozpoczyna cykl „Maryjne drogi kard. Wyszyńskiego”.

Z prawdą się nie dyskutuje. Świat bez Boga to tylko część prawdy, a więc prawda niepełna, w efekcie nieprawda – mówi o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca.

Jak uchronić dzieci przed pornografią? A badania pokazują, że pierwszy kontakt z nią dziecko ma przed ukończeniem 12. roku życia.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Jędrzejów: Figury świętych wróciły do cystersów

Zielenice: modlitwa w intencji diecezji, pielgrzymów i parafian.

Lubcza: Ministrantura z pasją.

Jak włościanin przywrócenie parafii u cara wyprosił (Chodów k. Miechowa)

Chęciny: 50 lat filmu „Pan Wołodyjowski”

Do numeru Niedzieli dołączona jest książeczka z modlitwami na różne okazje.

Ogłoszenia I N. po B. Narodzeniu.
2019-12-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I N. po B. Narodzeniu 29 XII. 2019.

1. Dzisiaj I Niedziela po Bożym Narodzeniu, Święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Prosimy by na Sumie małżonkowie stanęli obok siebie na odnowienie ślubu.

2. We wtorek ostatni dzień roku. Na Mszy wieczornej o godz. 1700 Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne.

3. W środę Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. jak w niedziele

4. W czwartek Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

5. We czwartek – pierwszy miesiąca – Godzina Św., przed Mszą Św. wieczorną i spotkanie Różańcowych.

6. W piątek - pierwszy miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 600, 800, 1700.

Po tej Mszy Św. Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 1900. Spowiedź od 1630

7. W I SobotęMiesiąca, - po Mszach Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Na Mszy Św. o 1700 modlitwy w intencji rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież

i małżonków; dziękujmy za zgodne, udane małżeństwa, - prośmy o trwałe i szczęśliwe rodziny.

8. Koncert BETLEJEM w Kielcach odbędzie się 12.01.2020r. o godz.1800 w Hali Legionów. Bilety po 50, 60 i 80 zł. Można je nabyć przez Internet. Dojazd we własnym zakresie.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy o 1030 będą Jasełka w wykonaniu Szkoły Podstawowej nr 1.

10. Bóg Zapłać za ofiary złożone cele parafialne.

11. Od Nowego Roku Msza Św. w sobotę wieczorem będzie odprawiana z formularza niedzielnego z homilią  i tacą. Każdy kto przewiduje, że z jakiś powodów nie będzie mógł być na Mszy w niedziele, może w sobotę zadośćuczynić obowiązkowi niedzielnej Mszy Św.

12. Wizyta Duszpasterskaw tym tygodniu;

30. XII – poniedziałek; od 1600 Danków Mały.

31. XII – wtorek;od 900; Motyczno

2. I – czwartek– od 1600; ul. Witosa, Orzeszkowej, Dygasińskiego, Fredry, Norwida,

Makuszyńskiego, od 1800 Tuwima,

3. I – piątek– od 1730; Świeża, Wesoła, Plac Wolności, Kościuszki i Pocztowa.

4. I – sobota – od 900 ul. Sienkiewicza z blokami.

Ogłoszenia IV N. Adwentu 19
2019-12-22

                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22. XII. 2018 – IV Niedziela Adwentu.

1. Dzisiaj na Mszy o 1030będzie poświęcenie Figurek    P. J. do szopek.

2. W ubiegłą niedzielę na Mszy o 1500Harcerze przynieśli nam światło Betlejemskie. Prosimy o zabieranie go na Stół Wigilijny, będzie wystawione w kościele przed ołtarzem.

3. We wtorekWigilia B. Narodzenia Msze Św. o 600 i 900. Mszy Św. o godz. 1700nie będzie.

Zachęcamy do tradycyjnego obchodu tego dnia. W Wigilię wieczorem niech każda rodzina zgromadzi się przy stole, niech ktoś odczyta opis Narodzenia Pana Jezusa najlepiej z Ewangelii Św. Łukasza, odmówcie wspólną modlitwę, złóżcie sobie życzenia, połamcie się opłatkiem znakiem miłości i jedności w rodzinie i z rodziną parafialną. Prosimy by do Stołu Wigilijnego nie podawać napojów alkoholowych. W Kościele po Roratach połamiemy się opłatkiem. Nowenna do Dz. Jezus będzie o godz. 2330, a o 2400 – Pasterka, następne Msze Św. w Boże  Narodzenie jak w niedziele.

4. Ofiary złożone na tace na Pasterce są przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Wiernej.

5. We czwartek Św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze Św. jak w niedzielę. Ofiary ze Św. Szczepana są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. W piątek Rocznica Poświęcenia naszego Kościoła, Św. Jana Apostoła Ewangelisty. Poświecenie wina. Imieniny Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.

7. W sobotę świętych Młodzianków Męczenników.

8. W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Prosimy by małżonkowie przyszli razem na Sumę i stanęli obok siebie, będzie odnowienie ślubu.

9. Jutro po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Miriam.

10. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

11. Świece Świąteczne Caritas są do nabycia w zakr. po 5 zł. jako dar dla dzieci z biednych rodzin

12. Koncert „BETLEJEM” w Kielcach odbędzie się 12.01.2018r. o godz.1800 w Hali Legionów. Bilety po 50, 60     i 80 zł. Bilet można nabyć przez Internet. Dojazd we własnym zakresie.

13. Dzisiaj zamiast Nieszporów Nowenna do Dzieciątka Jezus.

14. Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone         w Kościele i w Starej Plebanii.

15. W tym tygodniu rozpoczniemy Wizytę Pasterską, czyli kolędę. Pragniemy razem z wami modlić się i udzielić Bożego Błogosławieństwa Waszym Rodzinom i domom. Na ile to możliwe chcemy spotkać się ze wszystkimi domownikami. Prosimy o świąteczny nastrój. Na stole niech będą; krzyż, zapalone świece, woda święcona, kropidło. Dzieci i młodzież niech położą zeszyty do religii, plansze z Nabożeństw Różańcowych i Rorat. Jeżeli jest coś do poświęcenia proszę położyć na stole, lub wskazać na ścianie, że te przedmioty kultu należy poświęcić. Przy kolędzie zwykle są składane ofiary na Kościół i dla księży, dlatego bardzo prosimy by jasno określić, co jest przeznaczone na Kościół, a co dla księży. Przed księżmi pójdą ministranci i młodzież.

16. Wizyta Pasterska; W sobotę od 900; Kuzki.

17. W związku z trudną sytuacją Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla rodzin polskich zamieszkujących okręg wileński.

Zwracamy się do wszystkich z gorącą prośbą o włączenie się do akcji.

Zbieramy: -żywność z długim terminem przydatności do spożycia, -artykuły higieniczne,

-artykuły i przybory szkolne, -zabawki, -odzież w dobrym stanie dla dzieci i dorosłych.

Zbiórka trwa od dzisiaj do 7 stycznia. Również w naszym kościele, koło zegaraustawiono kosz do którego można składać przyniesione dary. Zebrane rzeczy zostaną dostarczone bezpośrednio na Litwę.Szczegóły na plakatach, pytania można kierować do organizatorów: Pani Barbary Zdańskiej-Dyrek, Pana Rafała Orlikowskiego lub ks. Kamila. Szczególnie w tym okresie przedświątecznym otwórzmy nasze serca na potrzeby naszych Rodaków.

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Świąteczno-noworoczna „Niedziela”          (nr podwójny - cena 10 zł) w zwiększonej objętości        i z dodatkami:płytą Golec uOrkiestry, śpiewnikiem i kalend.

1 2 »