Błogosławieństwo dzieci
2015-06-01

W Parafialny Odpust Matki Bożej Włoszczowskiej Dzieci naszej Parafii i okolic uczestniczyły we Mszy Św. celebrowanej przez Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, Ordynariusza naszej Diecezji. Dzieci Komunijne i Dzieci z Koła Misyjnego witały Pasterza swymi darami. Wręczyły "Kwiat z Kraju Kwitnącej Wiśni od Dzieci co z Azji przyszły; z samego serca Afryki - owoców pełne koszyki", fani futbolu podarowali piłkę na misje. W powitanie Tak  Ważnego Gościa włączyły się Dzieci z Oddziału Zamiejscowego Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie, które przygotowane przez Wychowawczynie pięknie zaprezentowały "Taniec Boliwijskiego Chłopa" nawiązując w ten sposób do wcześniejszej posługi misyjnej i obecnego zadania Księdza Biskupa w Polskim Kościele. Ksiądz Biskup Jan skierował również homilię do Dzieci i Rodziców, a po Eucharystii udzielił indywidualnego błogosławieństwa każdemu Dziecku.