Pielgrzymka Całun Turyński

Nawiedzenie Całunu Turyńskiego

8 DNIOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH I FRANCJI

TRASA:   PRAGA – PARYŻ – ARS  – LA SALETTE -  TURYN – MEDIOLAN

Termin: 18-25.04.2015                                  Cena: 1750,00 zł.

I Dzień 18.04.2015 (sobota)

Msza Św. Po Mszy zajmowanie miejsc w autokarze i wyjazd z Polski w kierunku Włoch (godziny do ustalenia). Przejazd do stolicy  Czech – Pragi. Spacer po moście Karola oraz placu Wacława z pomnikiem patrona Czech. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

II Dzień 19.04.2015 (niedziela)

Śniadanie. Przyjazd do Paryża. Objazd miasta autokarem przez najpiękniejsze miejsca: plac Bastylii                 z nowoczesnym gmachem opery, plac Charles de Gaule z Łukiem Triumfalnym, Pola Elizejskie oraz plac de la Concorde z 3200- letnim obeliskiem z Luksoru. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

III Dzień 20.04.2015 (poniedziałek)

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Paryża. Spacer po dzielnicy Montmartre: bazylika Sacre Coeur, plac Artystów  - plac du Tertre, kabaret Moulin Rouge oraz plac Pigalle. Wjazd na wieżę Eiffla. Następnie udamy się na wyspę  Cite z katedrą Notre Dame. Odwiedzimy także Muzeum Perfum „Fragonard”, gdzie poznamy proces produkcji perfum i historię „kwiatowego” przemysłu. Popołudniu Msza Święta w kaplicy Cudownego Medalika przy Rue du Bac.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

IV Dzień 21.04.2015 (wtorek)

Śniadanie. Przejazd do Ars – miasta św. Jana Marii Vianey (patrona proboszczów). Nawiedzenie starego kościoła , gdzie zobaczymy m in. konfesjonał, w którym przez 40 lat spowiadał wiernych św. Jan. Następnie zwiedzimy bazylikę, w której znajdują się szczątki świętego.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

V Dzień 22.04.2015 (środa)

Śniadanie. Przejazd do La Salette. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego położonego w przepięknej scenerii francuskich Alp. Msza Św. Następnie zwiedzanie miejsc objawienia Matki Bożej: bazylika oraz źródełko z cudowną wodą. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VI Dzień 23.04.2015 (czwartek)

Śniadanie. Przejazd do Turynu – stolica Piemontu. Pobyt rozpoczniemy od XV wiecznej katedry św. Jana Chrzciciela – patrona miasta, gdzie od 1578 r. przechowywany jest Całun Turyński. Modlitwa przy Całunie. Następnie udamy się przez plac Karola obok Pałacu Carigiano do Bazyliki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajduje się relikwia św. Jana Bosco oraz jego ucznia św. Dominika Savio. Msza Św.   Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VII Dzień 24.04.2015 (piątek)

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu – stolicy Lombardii. Zwiedzanie Gotyckiej Katedry narodzin św. Maryi, plac Della Scala z pomnikiem Leonarda do Vinci, scena operowa La Scala, kościół Santa Maria Della Grazie ze słynnym malowidłem „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku kraju.

VIII Dzień25.04.2015 (sobota)

Planowany powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Cena obejmuje:

-      transport autokarem klasy lux (WC, barek, klimatyzacja, video)

-      wyżywienie wg programu

-      6 noclegów - hotele klasy 2* lub 3*

-      opiekę pilota

-      Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard (KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500 euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe)

* UWAGA! Dodatkowo płatne 60 EURO obejmuje opłaty związane z realizacją programu w tym m.in.:  przewodników                                          lokalnych, opłaty turystyczne, drogowe, parkingi, metro, bilety wstępów.

Każdego dnia przewidziane są Msze Święte. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.