29-100 Włoszczowa
ul. Partyzantów 3
Diecezja Kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

::
więcej

Informacje

Msza św. Prymicyjna
2015-06-21

Na sumie swoją Mszę prymicyjną odprawił w naszej parafii Ks. Piotr Orlikowski, który w naszej parafii był ochrzczony i przystąpił do swojej Pierwszej Komunii świętej. Primicjantowi życzymy wielu łask bożych i realizacji swojego życiowego powołania we wspólnocie ludzi wierzących do których zostanie posłany.

XIII spotkanie Młodych w Wiślicy
2015-06-20

Kolejny raz młodzież z naszej parafii uczestniczyła w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Wiślicy. Nasza grupa wyruszyła z Chotla Czerwonego do Wiślicy. W tym roku występował zespół Amenband.

Prymicje ks. Piotra Orlikowskiego
2015-06-18

W niedzielę 21. 06. na Sumie o godz. 12 00 w naszym Kościele Mszę Św. Prymicyjną ze specjalnym Prymicyjnym Błogosławieństwem  odprawi Ks. Piotr Orlikowski z sąsiedniej parafii. Zapraszamy.

Kongres Misyjny w naszej Parafii
2015-06-16

Pod hasłem "Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału" obchodziliśmy w naszej parafii niedzielę misyjną. Jej obchody ubogacił taniec boliwijski zaprezentowany przez dzieci z Oddziału Zamiejscowego Samorządowego Przedszkola nr 3 we Włoszczowie. 
Koło Misyjne Dzieci przygotowało dary ołtarza. Były to:
kwiaty i egzotyczne owoce - obraz piękna świata stworzonego dla nas przez Boga, globus i różaniec misyjny - dary przypominające nam o misji głoszenia Ewangelii na całym świecie, uzbierane przez Koło Misyjne znaczki pocztowe, które zostaną wysłane do Księży Werbistów - pomoc dla dzieci w krajach misyjnych, stroje sportowe i piłki dla misji Likumbi w Zambii, chleb i wino, które stały się podczas Eucharystii Ciałem i Krwią Chrystusa.

Misyjny kościół
2015-06-16

Dzięki internetowi w Niedzielę kończącą Kongres Misyjny dotarły zdjęcia z rozpoczętej budowy kościółka wraz z zapleczem duszpasterskim w Likumbi. Mieszkańcy uczestniczą w budowie, zwieźli też potrzebny piach i kamienie.

Procesja Bożego Ciała
2015-06-04

Tegoroczna procesja Bożego Ciała przeszła przez kolejną część naszej parafii. Tym razem był to Rynek, Ulica 1-go maja, Partyzantów. 

Błogosławieństwo dzieci
2015-06-01

W Parafialny Odpust Matki Bożej Włoszczowskiej Dzieci naszej Parafii i okolic uczestniczyły we Mszy Św. celebrowanej przez Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, Ordynariusza naszej Diecezji. Dzieci Komunijne i Dzieci z Koła Misyjnego witały Pasterza swymi darami. Wręczyły "Kwiat z Kraju Kwitnącej Wiśni od Dzieci co z Azji przyszły; z samego serca Afryki - owoców pełne koszyki", fani futbolu podarowali piłkę na misje. W powitanie Tak  Ważnego Gościa włączyły się Dzieci z Oddziału Zamiejscowego Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie, które przygotowane przez Wychowawczynie pięknie zaprezentowały "Taniec Boliwijskiego Chłopa" nawiązując w ten sposób do wcześniejszej posługi misyjnej i obecnego zadania Księdza Biskupa w Polskim Kościele. Ksiądz Biskup Jan skierował również homilię do Dzieci i Rodziców, a po Eucharystii udzielił indywidualnego błogosławieństwa każdemu Dziecku.

« 1
...
40 41 42 43 44 45 46
...
49 »