29-100 Włoszczowa
ul. Partyzantów 3
Diecezja Kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

::
więcej

Informacje

Kongres Misyjny w naszej Parafii
2015-06-16

Pod hasłem "Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału" obchodziliśmy w naszej parafii niedzielę misyjną. Jej obchody ubogacił taniec boliwijski zaprezentowany przez dzieci z Oddziału Zamiejscowego Samorządowego Przedszkola nr 3 we Włoszczowie. 
Koło Misyjne Dzieci przygotowało dary ołtarza. Były to:
kwiaty i egzotyczne owoce - obraz piękna świata stworzonego dla nas przez Boga, globus i różaniec misyjny - dary przypominające nam o misji głoszenia Ewangelii na całym świecie, uzbierane przez Koło Misyjne znaczki pocztowe, które zostaną wysłane do Księży Werbistów - pomoc dla dzieci w krajach misyjnych, stroje sportowe i piłki dla misji Likumbi w Zambii, chleb i wino, które stały się podczas Eucharystii Ciałem i Krwią Chrystusa.

Misyjny kościół
2015-06-16

Dzięki internetowi w Niedzielę kończącą Kongres Misyjny dotarły zdjęcia z rozpoczętej budowy kościółka wraz z zapleczem duszpasterskim w Likumbi. Mieszkańcy uczestniczą w budowie, zwieźli też potrzebny piach i kamienie.

Procesja Bożego Ciała
2015-06-04

Tegoroczna procesja Bożego Ciała przeszła przez kolejną część naszej parafii. Tym razem był to Rynek, Ulica 1-go maja, Partyzantów. 

Błogosławieństwo dzieci
2015-06-01

W Parafialny Odpust Matki Bożej Włoszczowskiej Dzieci naszej Parafii i okolic uczestniczyły we Mszy Św. celebrowanej przez Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, Ordynariusza naszej Diecezji. Dzieci Komunijne i Dzieci z Koła Misyjnego witały Pasterza swymi darami. Wręczyły "Kwiat z Kraju Kwitnącej Wiśni od Dzieci co z Azji przyszły; z samego serca Afryki - owoców pełne koszyki", fani futbolu podarowali piłkę na misje. W powitanie Tak  Ważnego Gościa włączyły się Dzieci z Oddziału Zamiejscowego Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie, które przygotowane przez Wychowawczynie pięknie zaprezentowały "Taniec Boliwijskiego Chłopa" nawiązując w ten sposób do wcześniejszej posługi misyjnej i obecnego zadania Księdza Biskupa w Polskim Kościele. Ksiądz Biskup Jan skierował również homilię do Dzieci i Rodziców, a po Eucharystii udzielił indywidualnego błogosławieństwa każdemu Dziecku.

,,Biały Tydzień"
2015-05-25

Podczas ,,Białego tygodnia dzieci pierwszo komunijne uczestniczyły w wielu wydarzeniach. 

Pielgrzymka Dzieci Komunijnych
2015-05-28

Dzieci komunijne wraz z rodzicami udali się na pielgrzymkę do Leśniowa, Częstochowy i Gidlii.

Zesłanie Ducha Świętego
2015-05-24

Pan Jezus zanim wstąpił do nieba powiedział, że da nam Ducha Prawdy, Ducha  Pocieszyciela. Dziś, gdy obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego pragniemy zgromadzić się jako wspólnota i prosić Ojca o wylanie na nas Ducha, aby umocniła nas w wierze, aby rozpalił nasze serca i obdarzył potrzebnymi łaski, byśmy stali się prawdziwymi świadkami Jego żywej obecności wśród nas. Dlatego zapraszamy na wieczorną Adorację „Wieczór z Emmanuelem” 
o godz. 20.00, podczas którego będziemy z ufnością wołać: Spocznij na nas Duchu Pana!

« 1
...
35 36 37 38 39 40 41
...
44 »