Boże Ciało
2019-06-21

W tej Hostyi jest Bóg żywy,

choć zakryty, lecz prawdziwy.

Bierzmowanie 2019
2019-06-18

Biskup Andrzej Kaleta udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Po rocznej formacji 110 osób przyjęło ten szczególny dar Ducha Świętego.

II Włoszczowski Marsz dla Życia i Rodziny
2019-06-10

Po raz drugi w naszym mieście przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Piknik rodzinny na boisku Liceum uświetnił występ Mażoretek z Krasocina i włoszczowski zespół muzyczny F-Band.

Pielgrzymka Dzieci Komunijnych
2019-06-15

Grupa dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami udała się na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Mszę Świętą w intencji pielgrzymów i ich rodzin odprawił przy ołtarzu z Relikwiami Jana Pawła II ks. Marcin Piotrowski, który także oprowadził uczestników Pielgrzymki po miejscach związanych ze Św. Faustyną i po Centrum Jana Pawła II. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili także Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie.

Rocznica Komunii
2019-06-09

Dzieci z klas czwartych przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Po uroczystej Eucharystii uczestniczyły w procesji odpustowej.

Uroczystość I Komunii Świętej
2019-06-08

Dzieci naszej parafii po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej. Uroczystościom przewodniczył ks. Proboszcz, homilie wygłosił ks. Marcin Piotrowski.

Zdjęcia: Studio FOTO-VIDEO Rafał Golański

Sukces na Konkursie Biblijnym
2019-06-12

Dnia 6 czerwca 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyła się gala finałowa XXIV Konkursu Biblijnego. Nasz parafianin Jan Rogula - uczeń klasy 8c SP nr 1 we Włoszczowie został laureatem tegorocznej edycji i uplasował się na III miejscu. Gratulujemy Janowi i zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu-spotkania ze Słowem Bożym.

Marsz dla Życia i Rodziny 2019
2019-06-05

W niedzielę 9 czerwca odbędzie się po raz drugi we Włoszczowie Marsz dla Życia i Rodziny.

Początek: 14.00 - Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP (przewodniczy ks. prof. Tadeusz Gacia)

15.00– przemarsz ulicami miasta do boiska Liceum „Sikorskiego”, gdzie odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami oraz konkursami dla najmłodszych i nie tylko.

19.00– mecz piłki nożnej SAMORZĄDOWCY - KSIĘŻA.

W czasie pikniku będziemy mogli wesprzeć finansowo działalność Hospicjum Stacjonarnego we Włoszczowie.

Klikając "więcej" zobaczysz jak było rok temu.

...
44 »