Rzymskokatolicka Parafia
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Partyzantów 3
29-100 Włoszczowa
Diecezja kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

 

 

Ministranci

News

Spotkanie w Jędrzejowie
2016-09-17

Kolejny raz ministranci z naszej Diecezji mogli się spotkać w Jędrzejowie. Fotorelacja z tego wydarzenia
News

XIV spotkanie ministrantów w Jędrzejowie
2014-09-13

13.09.2014 ministranci i lektorzy z naszej parafii brali udział w corocznym spotkaniu ministrantów, które odbyło się w Jędrzejowie u Cystersów. Po mszy świętej, którą sprawował Ks. Bp Kazimierz Ryczan było wiele atrakcji miedzy innymi występ kabaretu.

Wakacje Służby Ministranckiej
2014-06-08

KURIA DIECEZJALNA W KIELCACH

       _______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

      ul. Jana Pawła II nr 3, 25-013 Kielce, tel. +48(41) 34-45-425, fax: +48(41) 34-15-656,

      www.diecezja.kielce. pl, e-mail: kuria@kielce.opoka.org.pl

 

 

Nr  OL – 1/14                                                                       Kielce, dnia 12 maja 2014 r.

 

 

KOMUNIKAT

 

WAKACJE SŁUŻBY LITURGICZNEJ  (11 DNI NAD MORZEM)

 

            Diecezjalny Referat Służby Liturgicznej, podobnie jak w ubiegłych latach organizuje letni wypoczynek dla służby liturgicznej naszej diecezji: ministranci, lektorzy i schole parafialne. W tym roku zapraszamy do udziału w wakacyjnym wypoczynku nad morzem, w Wisełce koło Międzyzdrojów.

Miejsce: Ośrodek Rehabilitacyjno - Wczasowym Bielik w Wisełce.

Ośrodek jest położony w odległości 1500 m od morza, nad które prowadzi droga przez teren Wolińskiego Parku Narodowego.  Bezpośrednio z obiektu można zejść również nad czyste i malownicze jezioro Wisełka. Ponadto Ośrodek posiada: kompleks boisk sportowych, korty tenisowe; boiska do piłki nożnej, siatkówki, stanowiska do koszykówki, ścianę wspinaczkową, 2 baseny odkryte, plac zabaw, stoły do ping ponga, rozległy teren do zabaw w podchody i gry terenowe.

Strona internetowa tego ośrodka: www.bielik-wiselka.pl

        Wyjazd: 29 czerwca 2014r.godz. 20.00 z parkingu przy KCK, Pl. Moniuszki.

       Przyjazd: 10 lipca 2014r. w godzinach porannych.

       Koszt wypoczynku: 795 od uczestnika.  Obejmuje on: zakwaterowanie, pełne wyżywienie (3 posiłki), zwiedzanie okolicznych miejscowości, ubezpieczenie oraz przejazd autokarami do Wisełki i z powrotem.

Turnusy prowadzi wyspecjalizowana kadra opiekunów oraz klerycy WSD Kielce i ratownik wodny.

Karty kwalifikacyjne uczestników wypoczynku będą do pobrania na stronie www.ministranci.info.pl lub w Kurii Diecezjalnej. Przy pobraniu karty należy wpłacić zaliczkę 100 złotych na konto podane na stronie ministranckiej z dopiskiem „turnus”. Ostateczny termin składania wypełnionych kart mija 10 czerwca 2014 roku!!! Karty należy dostarczyć do Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy księży proboszczów, księży opiekunów służby liturgicznej, katechetów o zainteresowanie służby liturgicznej propozycją wakacyjnego wypoczynku.Jeśli to możliwe prosimy również opoinformowanie o nim rodziców, w ramach ogłoszeń parafialnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać u Diecezjalnego Moderatora Duszpasterstwa Służby Liturgicznej. Kontakt: ks. Mariusz Kałka mail: lso.kielce@gmail.com, tel.: 793770020                                                                         

 

           

 

 

            Ks. Mariusz Kałka                                                   Ks. Inf. Jan Szarek

         Diecezjalny Moderator                                                    Wikariusz Generalny

            Służby Liturgicznej

 

News

Kręgle
2014-05-31

Nasi ministranci pojechali do Kielc by nauczyć się i zagrać w kręgle. Uczestniczyli też w święceniach prezbiteratu w Katedrze Kieleckiej.
News

Ping pong w Chmielniku
2014-03-01

Pierwszego marca 2014 roku w Chmielniku został zorganizowany Diecezjalny Konkurs gry w Ping Ponga. Naszą Parafię reprezentowało trzech ministrantów. Grali oni w grupie wiekowej dla licealistów i gimnazjum. Rywalizacja była zaciekła. Niestety żaden z naszych reprezentantów nie wygrał, ale za to mogliśmy poznać wielu nowych ministrantów, spotkaliśmy dawnych znajomych. Zresztą co jak wszystko wyglądało możemy zobaczyć na zdjęciach........

Ferie w Rabce

Obóz formacyjno-wypoczynkowy zorganizowany przez moderatora ks. Mariusza Kałkę dla ministrantów odbył się w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Diecezji Kieleckiej w Rabce w dwóch terminach – w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych. W tych rekolekcjach brali udział czterej nasi ministranci oraz ks. Paweł Równicki, który przewodniczył rozważaniom rekolekcyjnym w pierwszym tygodniu a w drugim był jednym z wychowawców.

Codzienna wspólna modlitwa, śpiew piosenek religijnych i przepięknie przygotowana Eucharystia przybliżały nas do Boga. Zaś nauka jazdy na nartach z instruktorem i na łyżwach wzmacniały siły fizyczne. To był piękny czas! Teraz wrócić trzeba do codziennych obowiązków – ale po takim czasie wspólnej radości to nie trudne. Nie jesteśmy sami, lecz z Panem Bogiem.

Sprawdźcie choć trochę jak było: 
News

Nasi Ministranci w Oksie

We wrześniu ministranci z naszej Parafii uczestniczyli w Diecezjalnym dniu ministranta, który odbył się w Oksie. W tym roku odbywały się pokazy rycerskie, które przygotowało bractwo rycerskie z Szydłowa.
News

Nasi Ministranci

Grono ministrantów liczy 30 chłopców i młodzieńców, wśród nich znajdują się również studenci.

Opiekunem jest Ks. Tomasz Kasprzyk, który organizuje cotygodniowe spotkania formacyjne oraz uczy chłopców poprawnego zachowania się przy ołtarzu i życia zgodnego z postawą chrześcijańską.

Nasi ministranci są bardzo aktywni, chętni do pomocy, często sami pytają opiekuna, w czym mogą służyć pomocą. Są dla nich organizowane wyjazdy na basen i wyjścia do pobliskiej hali sportowej, gdzie mogą wspólnie grać w piłkę nożną. Pomimo tego, że chłopcy uczęszczają na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne to z chęcią uczestniczą w spotkaniach formacyjnych, a także w wyjazdach integracyjnych grupę.

W miejscu gdzie Matka Boża objawiła się dzieciom dziś stoją przed Jej tronem młodzi chłopcy, którzy często wbrew temu co mówi świat patrzą w Jej oblicze i służą Jezusowi Chrystusowi. To bardzo cieszy, że praca z ministrantami jest owocna, jednoczy w zgrany zespół, ministrantom oraz Opiekunowi przynosi wiele satysfakcji.